Клуби та гуртки за інтересами

     Етно-еко гурток "Джерело"
Девіз:Я горджусь народженням у місті,
Що пульсує тисячу вже літ!
Ужгород в карпатському намисті —
Вкраплена перлина в диво — світ!!!
                                                 В. Шершун
На сьогоднішній день на базі бібліотеки- філії №2 створені клуби та гуртки за інтересами.
Мета: Робота етно-еко гуртка "Джерело" націлена на розширення кругозору користувачів , ознайомлення дітей середнього і старшого шкільного віку з екологією, культурою і мистецтвом рідного краю, оволодіння основами методики краєзнавчої та екскурсійної роботи.
 Хто не знає історію свого краю, той не має майбутнього. Вивчення історії краю,популяризація традицій, культурних цінностей, надбань народом протягом століть, у наш час є одним з найважливіших завдань, що стоїть перед  керівником, Демидчук Н.Й. та членами клубу. Силами бібліотекарів та гуртківців був створений краєзнавчий куточок  "Край, що виринув з легенд", який представлений документальними матеріалами про історію, культуру. Цінним в цьому куточку є доробок нашого читача та волонтера Василя Баника, "Дорожня мережа міста Ужгорода."

План роботи на 2015 -2016 рік

п/п
Тема заняття
Форма проведення
Дата
1
«Історія міста, вкарбована в камінь»
Подорож в минуле
Вересень
2
« Перли мистецького Закарпаття»
Мистецька година
Листопад
3
«Туристичний НОН-СТОП»
Віртуально-туристичний маршрут
Січень
4
«Край, що виринув з легенд»
Краєзнавчий урок
Березень
5
«Ужгородська сакура»
Пошукова робота
Травень
План роботи етно-еко гуртка «Джерело» 2017 рікТема заняття
Дата проведення
1.
«Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм» - історико - географічний екскурс
Січень
2.
«Рідний край – зелений рай» - інтелектуально – екологічна гра
Лютий
3.
«Краєзнавства духовні скарби» - етнопосиденьки
Березень

4.
«Чисте довкілля», « Сокоти сакуру!» - акції
Квітень

5.
«Зелені маршрути Закарпаття» - презентація ековидань
Травень

6.
«У творчому тандемі з природою» - поетична година екопоезії краю
Червень
7.
«Чи добре знаєш ти, як природу берегти» - скринька порад
Вересень

8.
«Місто моєї любові» - мистецький узвіз
Жовтень

9.
«Європейські орієнтири Закарпаття» - відеопрезентація
Листопад

10.
«Мріємо про чисте довкілля» - екологічний календар
Грудень


Мій рідний край

Закарпаття — це мій край:
Сині гори, полонини,
І заквітчані долини,
Стрімких річок водограй.

Зима, літо чи весна,
А чи осінь все барвиста —
То картина промениста.
Й всяка рамка тут тісна.

Не земля, а диво-край:
Всюди масло, акварелі,
Ніби все створив Ерделі
Чи Манайло, чи Бокшай.

Дивишся, немов вві сні:
Гори тягнуться високо,
І синіє «Морське око».
Дух захватує мені.

Зеленіє навкруги
І Говерла, мов царівна,
А чи полонина Рівна,
Крутояри, береги…

Все веселкою цвіте,
Все у барвах утопає.
Що так в дійсності буває
І не віриться все те.

Боже, силу мені дай
Зберегти отії скарби,
Я знайду чарівні фарби
Й намалюю рідний край.
                         В. Пічкар

Бібліотека - місто веселки, місто творчості і радості»

Творчий проект
      Сучасна дитяча бібліотека – це синтез книжок, комп'ютерів, зустрічей, спілкування, навчання, ігор. Саме ці фактори впливають на розвиток інтересів, здібностей, смаків, бажання наукового та творчого пошуку дитини.
Творчий розвиток дитини – тема актуальна, доцільна в усі часи та потребує постійної уваги і підтримки, адже робота з творчими дітьми – важливий компонент розвитку талановитого покоління та прогресивного суспільства.
Відчувши потребу в організації та проведенні дозвілля дітей та оцінивши свої можливості ,колектив бібліотеки започаткував проект «Творчість» і успішно його впроваджує протягом останнього часу.
      Бібліотека - це територія читання та творчого розвитку дитини. Саме тут, у відремонтованому приміщені, створені дітям комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування. Яскраво оформлені вітрини манять не тільки дітей, а й дорослих. Інформаційний банер у фойє інформує про послуги , які користувач може отримати, завітавши до бібліотеки. Кожен відділ має свій стиль у оформленні книжкових полиць та виставок. Найпопулярніші: « Кинь мишку-візьми новеньку книжку» , «Стильні книги для стильних читачів», «Модне чтиво».  Ми не обмежуємо своїх користувачів в прояві здібностей, надаючи творчий простір для проведення дозвілля та створюємо  доброзичливу атмосферу.
      Палітра життя бібліотеки – різноманітна. Ми намагаємось залучати  творчо  активних дорослих, які можуть надихнути, зарядити бажанням творити, навіть, найпасивніших діточок, проводячи мистецькі зустрічі «Мить несподіваних відкриттів» або« Вони живуть поряд». Особливо цікавими такі зустрічі були в період акції «Закарпаття читає дітям».
     Працівники бібліотеки – творчі особистості, які вкладають у роботу з дітьми все своє вміння, прагнуть щоб їх праця була цікавою,впроваджують нові форми і методи роботи, залучають партнерів та використовують новітні технології. Саме наявність партнерів, нестандартні форми успішної роботи свідчать про багатовекторність інтересів в діяльності закладу, а також у розвитку творчих здібностей дітей.
     Канікулярний час-найактивніша пора творчості. Тоді працівники нашого закладу особливо працюють над створенням особливого психологічного мікроклімату при якому дітвора мікрорайону забажала б виявити свої здібності, розкрити талант та проявити особливість і комунікативність. Розробляються програми читань, підбираються ігрові заходи/«Подорож-змагання у цікавий світ читання». «Читай, думай, грай»/, діє кіноклуб «Книжки на екрані», читацький фестиваль «Літературний дворик». Великою популярністю користується арт-майстерня та школа святкового дизайну, тематичні вечірки.
      У роботі з соціалізації дітей з вадами здоров'я ми консультуємось та звертаємось до працівників Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Акція« Повір у себе -і в тебе повірять інші» де особливі діти мають можливість демонструвати свої можливості у номінаціях образотворче мистецтво, вокал, рукоділля, гра на музичних інструментах.
      Кожен захід-стильне перевтілення бібліотечних працівників.
Необхідними компонентами творчості є фантазія, уява. Професія бібліотекара надзвичайно творча. У процесі  своєї діяльності наші працівники постійно щось створюють, розробляють, укладають, перевтілюючись в Діда Мороза та Снігурку, стильну Бабу Ягу, Агента 007, міфічного Зевса та інших героїв.
      Канікулярний час-найактивніша пора творчості.
Тоді працівники нашого закладу особливо працюють над створенням особливого психологічного мікроклімату при якому дітвора мікрорайону забажала б виявити свої здібності, розкрити талант, та проявити особливість і комунікативність. Розробляються програми читань, підбираються ігрові заходи/«Подорож-змагання у цікавий світ читання». «Читай, думай, грай»/, діє кіноклуб «Книжки на екрані», читацький фестиваль «Літературний дворик». Великою популярністю користується арт-майстерня та школа святкового дизайну, тематичні вечірки «На честь прекрасного кохання»
      Наша співпраця:
-Щоб підтримати творчість юних досить частенько звертаємся до соціальних партнерів. Це депутат Ужгородської міської ради Ковальський А.В /концертно-розважальна програма до Міжнародного дня захисту дітей «Червень крилатий-запрошує дітей на свято»,
-У роботі з соціалізації дітей з вадами здоров'я ми консультуємось та звертаємось до працівників Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Акція« Повір у себе -і в тебе повірять інші» де особливі діти мають можливість демонструвати свої можливості у номінаціях образотворче мистецтво, вокал, рукоділля, гра на музичних інструментах.
-Пластуни місцевого осередку допомогли організувати майстер-клас «Моя писанка барвиста»
-Тісно співпрацюємо з дошкільними закладами №29 «Дивосвіт», СНВК «Первоцвіт», НВК «Дзвіночок». Дні дошкільника «Бібліомалятко» включають екскурсії до бібліотеки, голосні читання-      «Казкові перлинки для кожної дитинки» , ігри, вікторини-  «Казка вигадка, проте…»  /при цьому особлива увага звертається на декор перших дитячих книжечок/.  У співпраці з педагогами ЗОШ №12, 8, 19,  Угорськомовної гімназії ім. Другетів, акценти ставляться на виявлення здібних дітей та залучення таких школярів до бібліотечних масових заходів. Показовим етапом у цій роботі стала презентація творчих робіт, книжок-саморобок, учнів 2-В кл. ЗОШ №8
Родинні посиденьки «Коло Книжки» об’єднують сім’ї не лише читаючи, а й створюючи різноманітні поробки.
Газета «Ужгород» та телеканал Тиса, особливо телепередача «Дитяча година» постійно висвітлюють наші заходи.

Сьогодні наша бібліотека це місце де діти заходять, щоб дізнатися що новенького буде відбуватися в книгозбірні.


План роботи гуртка «Творчість» 2017 рік

Тема заняття
Дата проведення
1.
«З любові починається життя» - творча акція до Дня св. Валентина
Лютий
2.
«Весна починається з Шевченка» - презентація виставки- інсталяції Андрія Доніченка
Березень
3.
«Символ Ужгорода - сакура» - виготовлення паперових квітів сакури
Квітень
4.
«Рукотворне диво - писанка» - майстер-клас
Квітень

5.
«Моя країна - Україна» - презентація пазла до Дня захисту дітей
Червень
6.
«Україна – країна європейська» - майстер-клас до Дня Незалежності
Серпень
7.
«Віфлеємський вогонь миру» - до Дня св. Миколая
Грудень
 Гурток "Книголюбчик"

Молодші користувачі об'єдналися в гурток "Книголюбчик", який допомагає дітям розширити уявлення про Книгу, розвити інтерес до художньої книги, продовжити книзі життя в "Книжковій лікарні" та віднайди друзів-шанувальників книг.
Девіз:"Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною" (В.Сухомлинський)
 

Засідання клубу

План роботи гуртка «Книголюбчик» 2017 рік


Тема заняття
Дата проведення

1.

Організаційні заняття. Перегляд відеопрезентації  «Як народилася книга»
Січень2.

«Чарівна магія доброї книги» - бібліопосиденьки
Лютий


3.
«Книга нас усіх єднає» - тиждень дитячого читання:
«Бібліотека, читач, книга» - віртуальна мандрівка;
«Книги – дивовижний сад, де кожен шукає книгу на смак» літературний калейдоскоп;
«У читанні та забаві, пізнаємо світ цікавий» - подорож;
«Із книг я знаю все на світі» - бібліотечний гід
Березень

4.

«Захоплюючий світ книги» - калейдоскоп цікавинок
Квітень5.

«До Європи – з книгою» - бібліокінозал
Травень6.

«Часу не гай – цікаві книжки влітку читай» - бібліотечні мандри
Червень7.

«З книгою в країну пригод» - бібліотечна валіза
Липень8.

«Герої книги на екрані» - мультфеєрверк
Серпень9.

«Приєднуйся до читання» - акція
Вересень10.

«Корабель  читання для сімейного єднання» - скринька порад 

Жовтень11.

«Із книг я знаю все на світі» - бібліотечний квест
Листопад12.

«Дитячі руки не знають скуки» - книжчина лікарня
Грудень