Про нас знають, про нас пишуть, про нас говорять...





ЗАКАРПАТТЯ ДОЛУЧИЛОСЯ ДО МІЖНАРОДНОГО «ДНЯ БІЛОЇ СТРІЧКИ»






25 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день проти насильства щодо жінок. До проведення цієї акції долучилося і Закарпаття. Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з бібліотекою – філією № 2 Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи, Закарпатським обласним центром соціально-психологічної допомоги та Комунальним закладом вищої освіти “Ужгородський інститут культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради цього дня в місті над Ужем було проведено обласний інформаційно-просвітницький захід, яким розпочато цикл заходів, приурочених щорічній Всеукраїнській акції “16 днів проти насильства”.
До участі в акції долучилися і працівники першої в області мобільної групи реагування на факти домашнього насильства управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.
Основна мета даного заходу – здійснення комплексної роз’яснювальної роботи серед різних категорій сімей, дітей та молоді щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
Захід розпочався проведенням інформаційно-роз’яснювальної роботи з мешканцями міста Ужгород (вул. Минайська - вул. Грушевського - вул. 8–го Березня). Серед містян розповсюджено блокноти, листівки соціального спрямування та вручено квіти із символікою білої стрічки, адже цей день називають “Днем білої стрічки”.
Продовжився захід на базі бібліотеки – філія № 2 Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи проведенням лекційних та тренінгових занять за участі студентів спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Комунального закладу вищої освіти “Ужгородський інститут культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради, небайдужих громадян, представників громадських організацій.
Крім того, протягом двох тижнів в області місцевими центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та закладами соціальної підтримки сімей, дітей та молоді проводитимуться освітньо-виховні, просвітницькі та профілактичні заходи (лекції, бесіди, відеолекторії, тренінги, семінари) серед різних категорій сімей, дітей та молоді з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.


  В УЖГОРОДІ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ «ПОДАРУЙ ТРОЯНДУ – НАГАДАЙ ПРО ЦІННІСТЬ ЖИТТЯ!»









На Закарпатті соціальні працівники, працівники закладів охорони здоров’я, освіти і культури, представники громадських організацій, волонтери та молодь об’єдналися для проведення регіональної акції «Подаруй троянду – нагадай про цінність життя!»
З нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із Центром профілактики та боротьби зі СНІДом Закарпатської обласної ради, Ужгородським інститутом культури і мистецтв, бібліотекою-філією № 2 Ужгородської міської централізованої системи, Благодійною організацією «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» провели в Ужгороді масштабну інформаційно-просвітницьку акцію «Подаруй троянду – нагадай про цінність життя!»
Найактивнішими учасниками акції стали студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв та учні старших класів Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8. Організатори акції мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу як у країні, так і в нашому краї, нагадати про те, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї вбиває.
Розпочався захід проведенням вуличної інформаційно-просвітницької роботи з мешканцями обласного центру. Учасники ходи дарували перехожим троянди з символікою червоної стрічки, нагадуючи, що людське життя потребує захисту та турботи, інформували громадян  про соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), розповсюджували листівки, блокноти та інші просвітницькі матеріали з відповідної проблематики.
Продовжився захід у бібліотеці-філії №2 Ужгородської міської централізованої системи лекційними та тренінговими заняттями працівниками Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням представників державних та громадських організацій.  Під час тренінгу молоді люди мали жваву дискусію з представниками старшого покоління щодо толерантного ставлення до людей, котрі живуть з ВІЛ, арбітрами у «двобої поколінь» виступили начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослав Сокач, лікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Закарпатської ради Тарас Безушко та голова Благодійної організації «Закарпатське благодійне товариство мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» Андрій Дем’яненко, –  і молодість перемогла досвід!
Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Романюк зазначає, що проведення подібних акцій сприяє більшій поінформованості населення щодо поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, толерантному ставленню до людей, котрі живуть з ВІЛ. Тому наразі подібні акції, лекції, тренінги відеолекторії з метою запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу організовуються та проводяться працівниками системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й закладів соціального обслуговування, які функціонують у містах та районах області.  Організатори сподіваються, що поінформованість населення щодо шляхів та методів передачі ВІЛ стане запорукою запобігання ВІЛ-інфікуванню сімей, дітей та молоді. 

В УЖГОРОДІ ПРОВЕЛИ ІНФОРМАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «ПОДОРОЖУЙ БЕЗПЕЧНО!»









2 грудня у світі відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства. У рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» департамент соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з ЗГЖО «ВЕСТА» провели інформаційну кампанію «Подорожуй безпечно!».
Цього дня в Ужгороді відбулася вулична акція на автовокзалі міста де було поширено інформаційні матеріали та надані консультації пересічним громадянам щодо питань безпечної міграції.
Відтак представники департаменту соцзахисту населення, ЗГЖО «ВЕСТА» за сприяння Ужгородської бібліотеки (філія 2 ЦМБС) організували зустріч з учнівською молоддю загальноосвітньої школи №8 міста Ужгорода. З дітьми провели міні-лекцію щодо питань сучасного рабства, форм експлуатації та види допомог постраждалим. Також презентували настільну гру «Ліза та її друзі, подорож світом».
Торгівля людьми – це не лише сексуальна експлуатація або випадки, пов’язані із викраденням людей. Більшість постраждалих серед українців перебували в трудовій експлуатації або були втягнені в злочинну діяльність, за що наразі відбувають покарання. Сьогодні шанс зупинити рабство більший, ніж будь-коли, саме тому влада і громадськість об'єднують зусилля задля подолання цього зла.














«Працювати на майбутнє»







Як в Ужгороді дитячу бібліотеку перетворили на соціальний майданчик

7 березня, 2019 - 11:07

ФОТО НАДАНО АВТОРОМ
Завдяки небайдужим ужгородцям і грантовому проекту Міжнародної організації з міграції, заклад вдалося не тільки перевтілити візуально, а й перетворити його на демократичний осередок для проведення цікавих зустрічей, спілкування, відпочинку та навіть роботи.
Щодня до бібліотеки-філії № 2 Ужгородської ЦМБС приходить чимало відвідувачів: від діток, які тільки навчаються ходити, до людей поважного віку. Читальні зали паралельно перетворилися на місця для настільних ігор, проведення тренінгів, гральний майданчик, зону спілкування та проведення лекцій, сектор дитячого розвитку та коворкінг для мам, що працюють фрілансерами в декретній відпустці.
Зробити бібліотеку більш сучасною, створити ресурсний центр для зустрічей представників і представниць неурядових організацій дозволив проект МОМ «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо-переміщених осіб та потерпілого від конфлікту населення в Україні».
В Ужгороді його реалізували під назвою «Сокоти свій Варош». Упродовж 2018 року в ході його реалізації у бібліотеці відбулося чимало активностей і заходів, головна мета яких була допомогти об’єднатися у спільних справах та заняттях корінним закарпатцям та мешканцям міста із числа внутрішньо переміщених осіб із зони проведення ОСС. Зокрема тут діяли кіноклуб, гуртки моделювання, малювання, вивчення французької та англійської мови, екологічні майстер-класи, заняття з рукоділля, міні-лекції для батьків «Педагогіка за методикою Монтессорі», школа комп’ютерної грамотності та багато інших. Усі заходи планувались погодинно і щоденно на цілий місяць вперед, були безкоштовними, а охочих їх відвідувати було дуже багато. Як усе виглядало, можна й сьогодні проглянути на фотозвітах, що розміщені однойменній Фейсбук-сторінці.
Бібліотеку-філію № 2, як заклад, що перебуває в комунальній власності Ужгородської міської ради, для втілення ідеї грантового проекту по соціальному згуртуванню населення обрала під час моніторингового приїзду до Ужгорода куратор проекту МОМ пані Анна Єрьоміна. Ініціатором участі у цій вищезгаданій грантовій програмі стала голова ради Ужгородської міської організації Спілки жінок України Валентина МИТРОВЦІЙ.
«Ще у 2017 році я побачила оголошення на сайті МОМ про те, що на Закарпатті шукають громадську організацію та ініціативну групу, які б захотіли взяти участь у проекті «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення України» за підтримки Європейського Союзу». У серпні того ж року я запросила на зустріч представників 5 неурядових організацій, які співпрацювали з ВПО. З 5 залишилася одна — «Закарпаття-Донбас», яка разом з Ужгородською міською організацією Товариства Червоного Хреста України виступили організаторами створення ініціативної групи в громаді Ужгорода. Ужгород став 49 громадою в Україні, яка працювала в Україні в рамках згаданого проекту», — зазначила «Дню» пані Валентина.
Важливо, що 50% членів і членкинь ініціативної групи були із числа внутрішньо переміщених осіб. Заходи проводили і брали в них участь як місцеві мешканці, так і вимушені переселенці, увесь проект здійснювалося на волонтерських засадах. Проект тривав рік, усі необхідні роздаткові матеріали для проведення майстер-класів, оргтехніка та інші речі були придбані за кошти МОМ і надіслані безпосередньо в бібліотеку. Всього було придбано матеріально-товарних цінностей на суму 350 000,00 грн.
«Такі проекти унікальні тим, що сприяють інтеграції ВПО в приймаючу громаду. Разом — і діти, і їхні батьки, і особи поважного віку — займаються спільними справами, захопливими для них заняттями за інтересами, розвиваються, спілкуються, починають товаришувати і за межами громадського простору (в нашому випадку «Сокоти свій Варош»). Тобто і ВПО, і «корінні» мешканці не бачать один в одному нав’язаних стереотипів, розуміють, що ми всі — однакові та прагнемо одного і того ж. І це є головним у таких проектах — працювати на майбутнє, створивши гідний майданчик для цікавих та креативних ідей у нашому місті. Сподіваюсь, що ми з цим справились», — розповіла «Дню» радниця з питань ВПО в Закарпатській області Анжела БАБКІНА.
Завдяки цим заходам бібліотека отримала багато нового обладнання, техніку, меблі, роздаткові матеріали, обладнаний дитячий гральний майданчик, «Алею єднання» тощо. Але найголовніше — на території книгосховища ініціативна група створила живий громадський простір для жителів Ужгорода.
«Декілька років поспіль ми працюємо над тим, аби наша бібліотека відповідала вимогам сучасності і перетворилися на територію не тільки читання, але і розвитку, відпочинку, спілкування, проведення дискусій та дозвілля для громади Ужгорода... Також у нас працює недільна школа підготовки дітей до першого класу. Ми раді, що у нас багато друзів, нас підтримують ініціативні ужгородці та міська влада», — прокоментувала «Дню» керівниця бібліотеки Марія ФОРКУЦА.
У січні цього року, з ініціативи голови ради Ужгородської міської організації Спілки жінок України Валентини Митровцій, на базі бібліотеки-філії № 2 Ужгородської МЦБС стартував новий міні-проект, який буде тривати 5 місяців і має назву «Університет для юних ромок, жінок поважного віку і молодих мам». Його мета — привернути увагу громадськості до проблем жінок, які перебувають в умовах дискримінації за кількома ознаками, а також підсилити солідарність та співпрацю між наявними жіночими організаціями та новоствореними ініціативними групами.
Упродовж декількох місяців тут будуть проводитися тренінги, семінари та міні-лекції для дівчат і жінок цих 3-х цільових груп, які з нетерпінням чекають наступної зустрічі. Зустрічі відбуваються щосереди. «Проект Всеукраїнський, його реалізує жіноча громадська організація «Центр «Жіночі перспективи» зі Львова — потужна правозахисна організація жінок, яка діє на теренах України вже 20 років, спільно з 7-ма партнерськими жіночими організаціями, які пройшли конкурсний відбір. Проект реалізується за фінансової підтримки «Сігрід Траст Фонду». Серед тренерів — гендерна експертка Маріанна Колодій, експертка з навчання навичкам надання першої допомоги — Любов Гаврилюк, радниця Міністерства соцполітики в Закарпатській області Анжела Бабкіна», — уточнила пані Валентина.+
Вікторія ЖУЙКО, Ужгород
Рубрика: 
Газета: 



В Ужгороді на базі бібліотеки створили унікальний центр для відпочинку батьків і дітей


Перетворити звичне книгосховище на справжній центр для розвитку та дозвілля ужгородців – вирішили в бібліотеці на вулиці 8 Березня. Раніше це була звичайна дитяча бібліотека, кілька років тому тут почали обслуговувати всіх читачів, а у 2018-му, аби залучити ще більше краян до відвідин закладу, створили унікальний громадський центр для спілкування та навчання.
Валентина  МИТРОВЦІЙ  голова Ужгородської організації товариства Червоного хреста України
Суть цього проекту в тому, що за кошти міжнародної організації «Міграція» була облаштована одна з двох зон, яка була обрана. Це бібліотека номер 2 на вул 8 Березня 19. Облаштована всім необхідним для організації громадського простору, для роботи ГО і проведення різних активностей і заходів,  які відбувалися протягом всього 2018 року у цій бібліотеці.
Сума гранту, який отримала бібліотека, — 350 тисяч гривень. За ці кошти тут обладнали дитячу зону, зону для роботи за комп’ютерами, зону для відпочинку і навіть для навчання. Тут часто тривають лекції психологів та соціологів. Ряд заходів проводили і для переселенців. Усе для того, аби їм було легше адаптуватися на новому місці. Та найбільше радощів в новій бібліотеці для найменших відвідувачів.
Марія ФОРКУЦА  завідувачка бібліотеки
Територія тепер не просто територія для читання, вона перетворилася в територію для відпочинку, спілкування, для зустрічей  для дітей тут створений куточок, де  діти можуть відпочивати, вони  приходять сюди разом із своїми батьками, а в цей час батьки тут відпочивають, читають, спілкуються, проводять різні дискусії між собою, а дітки в той час займаються у цій дитячій зоні.
Облюбували це місце і батьки-фрілансери. В час, коли їм треба кілька годин провести за роботою, діти під наглядом у дитячій зоні бавляться з однолітками. Найголовніше, що тут не просто іграшки, а іграшки, що сприяють розвитку дитини.
Вікторія  ЖУЙКО   ужгородка
Для мене важливо мати одну годину, коли я можу сісти за ноут-бук і спокійно попрацювати аби мене дитина не відволікала. Дитина в цей час знаходиться на території майданчика і чим особливий цей майданчик? Бо там не просто іграшки, а іграшки, які стимулюють розвиток дитини, тобто різні бізі-борди, геометричні фігури. Я спокійна, що вони безпечні і спокійна, що дитина розвивається, грає, вивчає кольори, фігури, їх особливості і можливості. Дуже важливо, що ми обоє використовуємо цей час максимально корисно.
Всі розваги та заняття, що відбуваються у бібліотеці, є безкоштовними. Зараз  тут працює гурток малювання. Діти можуть вдосконалити свої навички, або ж навчатися творчості з нуля.
Олена  ГУДЬ  керівник гуртка малювання
Ми тут і далі працюємо з дітками, вечорами малюємо тут. Збираємося з 17 години із старшими дітками і ми  тут малюємо. + діти коли приходять до нас на малювання, то вони і більше починають цікавитися книжками, їх зацікавлюють книжки, бо вони такі яскраві. Дуже добре, що тут є такий простір для занять з дітками. Тут і вода тепла є, тут тепло, затишно – це дуже важливо, що є такі центри для діток.
Вже влітку на території поблизу книгозбірні розгорнуть і відкритий вуличний майданчик з іграшками, батутом та іншими забавками. Поки малеча буде бавитися, батьки або ж бабусі з дідусями матимуть час, аби спокійно почитати улюблену книгу або поспілкуватися з друзями.




































                            

 Ужгороді провели "акварельний" арт-захід для школярів (ВІДЕО)

Арт-терапевтична подія відбулася у рамках Програми із відновлення миру і діалогу проекту "Голос жінки має силу"
Depo.

6 вересня 2018 16:13
Про це йдеться в сюжеті "Ужінформу", пише Depo.Закарпаття.
В ужгородській бібліотеці №2 відбувся майстер-клас для дітей з малювання аквареллю. Метою заходу було згуртувати юних учасників, серед яких є й переселенці зі Сходу країни. Свої малюнки діти створювали під керівництвом професійних викладачів. Арт-терапевтична подія відбулася у рамках Програми із відновлення миру і діалогу проекту "Голос жінки має силу".
Наразі заплановано ще один подібний урок малювання, на якому діти завершать свої роботи. Опісля, їхні малюнки будуть представлені на підсумковому форумі, який відбудеться у Дніпрі.
Подію приурочили до Дня Ужгорода та Дня миру, який святкуватимуть 21-го вересня. Організатори кажуть – обрали саме ці дати, щоб підкреслити важливість миру в Україні.







В Ужгороді - пік акції #сокоти_сакури!
19 квітня, 2018 - 17:00
Другий рік поспіль увагу ужгородців та туристів привертають «зелені» активісти та просто небайдужі містяни. Вони закликають усіх охочих сфотографуватися у рожевих шатах дерев бережливо ставитися до природи. Упродовж попередніх років у соцмережах і ЗМІ часто публікували фотографії поламаних дерев та викинути гілок, які стали непотрібними уже через кілька хвилин після фотосесії чи прогулянки.

Важливий та цікавий захід для школярів сьогодні відбувся у бібліотеці-філії №2 Ужгородської ЦБС. Окрім лекції, чому гілки ламати не можна, дітлахів долучили і до створення квіток сакури власними руками. Для цього хенд-мейдер Квітослава Бачинська провела майстер-клас із створення гілочок сакури з матеріалу фоаміран. Такі вироби можна використовувати як для декору приміщень, так і як прикраси для верхнього одягу чи торбинок. Захід відбувся у рамках реалізації проекту Міжнародної організації з міграції «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення України» за підтримки Європейського Союзу.

На загальноміському рівні привернути увагу до збереження сакур вирішили наліпками. Їх пропонують клеїти на вітрини магазинів, одяг, торбинки. Наклейки на вулицях міста роздаватимуть волонтери, а Ужгородська міська рада закликає всіх, хто отримає рожевий «попереджувальний знак», розмістити його, скажімо, на одязі і сподівається, що цього року родзинка Ужгорода – чудові дерева японської вишні – не постраждають від усенародної «любові».



Вікторія Жуйко, Ужгород



Представники Міжнародної організації з міграції провели тренінг в Ужгороді (ФОТОРЕПОРТАЖ)


В одній з наших попередніх публікацій ми вже торкалися питання внутрішньо переміщених осіб (ВПО), в т.ч. особливостей їхнього життя на Закарпатті. Не є новиною те, що не дивлячись на ситуацію що склалася на Сході, багато представників цієї категорії не змогли знайти себе в нових реаліях. Саме по цій причині міжнародні організації проводять чимало заходів, спрямованих на вирішення актуальних питань ВПО.
Так, днями в Ужгороді відбувся семінар-тренінг “Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення України”. В стінах бібліотеки, що знаходиться на вулиці 8 Березня, зібралися громадські активісти, представники організацій, що займаються допомогою внутрішньо переміщеним особам, журналісти. Тренерами проекту були Мельник Оксана та Арсен Келічавий, експерти Громадської організації “Поруч”, що є імплементуючим партнером МОМ.
“Ми розуміємо, що багато людей змушені були покинути свої домівки і шукати місце проживання та роботу в інших областях нашої держави. Як виявилося,  найактуальнішими питаннями є робота (фінансова забезпеченість) та житло. Саме тому ми намагаємося проінформувати кожну область України, де мешкають переселенці, для того аби вони мали можливість розвивати свої навички. Програма нашого семінару-тренінгу розрахована на кілька днів. Сподіваюся за цей час учасники  зможуть навчитися писати проекти, подивитися у відеоматеріалах приклади інших міст, а також країн, як вони змогли щось змінити. Звичайно, що українські стандарти далеко відрізняються від європейських, але це не заважає нам підлаштуватися під українські закони та стандарти”, – розповідає Оксана Мельник, консультант міжнародної організації з міграції.
Учасники визначили три найактуальніші питання, що можуть згуртувати ВПО та місцеве населення: екологія, дозвілля і комунікація. Розділившись на три групи, вони прописували план заходів по кожному з цих напрямків. Після цього відбулася презентація цих напрацювань та їх обговорення, оскільки даний тренінг спрямований не лише на відпрацювання навичок по написанню проектних заявок, а на те, щоб пропозиції учасників вже за кілька місяців були втілені в життя.
Кожна з команд акцентувала увагу на залученні різних вікових груп, оскільки серед ВПО є як дорослі, так і діти, тому надзвичайно важливо, щоб всі вони могли знайти цікаві для себе заходи та взяти в них участь.
Цікавинкою даного тренінгу стала рольова гра. Потрібно було уявити себе жителями невеликого міста, куди приїхала родина іншої національності та віросповідання. Учасники ж мали спробувати відтворити типову ситуацію. як би поводили себе пересічні громадяни, представники органів управління, закладів освіти та священик. Розігравши невеликий спектакль, вони відтворили ситуацію обговорення, як же поводитися з новими мешканцями та будувати взаємовідносини з ними. Після нетривалих дебатів було вирішено залишити нову родину в місті та стати частиною цієї громади.
В ході тренінгу утворилася робоча група, члени якої доопрацьовуватимуть проектну заявку та працюватимуть над реалізацією заходів, що були визначені в рамках трьох перерахованих вище напрямків.

В Ужгороді висадили трояндову "Алею єднання"















9 травня, 2018 - 14:44
Фото надано ініціативною групою проекту «Сокоти свій варош»
Близько трьох десятків кущів троянд та гібіскусу від сьогодні цвістимуть під вікнами бібліотеки-філії №2 Ужгородської ЦМБС.
Їх напередодні висадили учні четвертого класу, вчителі, працівники бібліотеки та члени ініціативної групи проекту «Сокоти свій варош». Організатори заходу зазначають, що висадили алею на знак поваги до внутрішньо-переміщених осіб, які проживають в місті Ужгород більше чотирьох років. «Оскільки місто Донецьк вважався «містом мільйона троянд», юні і дорослі волонтери та члени ініціативної групи проекту «Сокоти свій Варош» висадили декоративні рослини в «Алею єднання», як символ Донеччини, що дасть змогу ВПО мати в місті символічний куточок своєї «малої Батьківщини». Спільна праця допомогла пробудити відчуття відповідальності за навколишнє середовище і привернути увагу жителів навколишніх будинків, які змогли долучитися до цього заходу, а також допомогла людям познайомитись та подолати упередження й стереотипи обох сторін» - зазначають учасники ініціативної групи на сторінці проекту у соціальній мережі Фейсбук.
Захід відбувся в рамках реалізації проекту Міжнародної організації з міграції «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення України» за підтримки Європейського Союзу.
Вікторія Жуйко, Ужгород










В Ужгороді починається реалізація проекту "Сокоти свій ВАРОШ" (ФОТО)

Проект підтримала Міжнародна організація з міграції (МОМ) у рамках «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення України».

В Ужгороді починається реалізація проекту "Сокоти свій ВАРОШ" (ФОТО)
Організатори проекту сьогодні розповіли про нього на прес-конференції у бібліотеці-філії №2 (на вул. 8 Березня) Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи.
Проект передбачає чимало заходів для згуртування і навчання громади, участі в громадському житті Ужгорода із залученням представників влади, громадських організацій, тих, хто переїхав у наше місто і край, рятуючись від війни на сході України.
Як розповіла керівник проекту Валентина Митровцій, Ужгород – 49-е місто в Україні, яке приєдналося до цієї соціальної роботи, і заходи заплановані за трьома основними напрямками. Зокрема: захист довкілля, розвиток комунікації та змістовне дозвілля.
Керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара відзначила, що міська влада долучилася до ініціативи і обов’язково підтримуватиме проект, заплановані в його рамках заходи. «Вірю, що проект буде дуже успішним, насамперед долучаться управління соціального захисту, культури та спорту та інші виконавчі структури міської ради. Це об’єднуюча ініціатива, яка допоможе тим, хто до нас приїхав, відчувати себе вдома». 
Анжела Бабкіна, яка вестиме напрямок неформальної освіти, розповіла про передбачені тренінги, наприклад, навчатимуть усіх охочих, як подавати звернення до органів влади, чим вони відрізняються від інформаційних запитів і як ефективно вирішити свої питання у комунікації з установами.
Тетяна Хорошилова, яка приїхала зі сходу і є головою ГО «Закарпаття-Донбас», вестиме психологічні тренінги, розповіла, що навчатиме основам комунікативних навичок, як діяти для вирішення конфліктів.
Квітослава Бачинська анонсувала численні розважальні заходи – 2 фестивалі до Міжнародного дня захисту сімей і Міжнародного дня захисту дітей, майстер-класи з виготовлення найрізноманітнішого хенд-мейду, створення кількох клубів для дітей та їхніх батьків: «Країни Розвиландії», вивчення французької, ігрового та кіноклубів, заняття для батьків щодо методики Монтессорі тощо.
Юрій Чумаков, який теж приїхав із Донбасу, вестиме гурток суднобудування і прогнозує в подальшому, якщо будуть охочі, гурток авіамоделювання.
Розповіли, що «Сокоти свій ВАРОШ» передбачає підвищення екологічної культури і правової грамотності, «круглі столи», розвиток діалогу влади та громади. Заплановано різні флеш-моби, ведення школи комп’ютерної грамотності тощо. Залучати планують і дорослих, і дітей, крім внутрішньо переселених осіб також учасників АТО та їхні родини, волонтерів, осіб із особливими потребами та всіх зацікавлених. Більшість заходів заплановано проводити в бібліотеці-філії №2 на вулиці 8 Березня. Туди ж закуплять за кошти ЄС – а це близько 10 тисяч євро – комп’ютерну та іншу техніку. Розрахована реалізація проекту на перше півріччя цього року. Уся інформація та анонсування акцій – на сторінці «Сокоти свій ВАРОШ» у Фейсбук за посиланням https://www.facebook.com/SokotySviyVarosh/. Зокрема, там уже розміщено афішу на січень. 
Після прес-конференції провели гру «Переселенська блуканина» – сформовану на досвіді понад 1,6 мільйона людей, із чим їм доводиться стикатися при вирішенні питань після вимушеного виїзду з рідних домівок через агресію на сході України.
10 січня 2018р.
Теги: варошпроект










Бібліотекарі філії №2 Ужгородської ЦМБС зорганізували юним читачам святкове дійство до Дня Прапора та Дня Незалежності України

серпня 23
15:552017
Святкове дійство "Україна, яку ми любимо, держава, якою ми пишаємося" відбулося у бібліотеці-філії №2 Ужгородської ЦМБС до Дня Прапора та Дня Незалежності України.  
Відзначити добрі, світлі і мирні дати в жовто-блакитних кольорах у дружньому колі зібралося багато дітей та дорослих. Внести прапор нашої держави під звуки козацького маршу доручили кращим читачам та активістам бібліотечної родини. Гімн України виконували уже всі присутні у залі. А далі разом з ведучою Л.Пухир звучали вітання від завідувачки бібліотеки М. М. Форкуци, яка привітала з Днем Незалежності присутніх і підбила підсумки бібліотечної роботи за літо. Продовжила вітання юна співачка, що перемагала у різних конкурсах, талановита дівчина Дундук Катерина. Вона виконала чудові пісні про Україну. У концертній програмі, яку готували діти з допомогою бібліотекарів за своїми уподобаннями, звучали вірші про рідну землю, вишивану сорочку, українську народну пісню.  Довбей Катерина розповіла легенди про нашу Україну. Багато номерів показали і п'ятикласники ЗОШ №8, які вибороли у 2017 році номінацію "Кращий читаючий клас міста". Підтримати їх прийшла  перша вчителька Тюшка Т. Ю.
     До свята долучилися  майстри з ГО "Паралельний світ" (Доніченко А.) та керівник гуртка  "Кольоровий світ" (Гудь О. І.), які допомагають бібліотекарям розвивати творчі здібності дітей. Родзинкою заходу стала виставка моделей суден, виготовлених власноруч мешканцем мікрорайону, переселенцем зі Сходу Ю. Чумаковим. Він привітав дітей зі святами і побажав їм бути активними у житті, берегти рідну землю, пишатися своєю країною, адже мир і спокій залежить від нас усіх .
     Святкування державних свят вийшло дуже теплим і родинним. На завершення діти разом з Андрієм Доніченком гралися  з пазлом "Україна - Європейська держава", розкладаючи прапори у кожну європейську країну.
    Завершилося свято "Молитвою за Україну", у виконанні всіх присутніх. Діти мікрорайону своїми виступами запевнили, що Україну вони люблять, а державою - пишаються.

ЮНІ ЗАКАРПАТЦІ РОЗФАРБУВАЛИ ТА СКЛАЛИ ПАЗЛ-КАРТУ УКРАЇНИ ДЛЯ ДІТЕЙ ЗІ СХОДУ

19 липня 2017 р., 17:21

У рамках проекту "Схід і Захід разом"


Вчора, 18 липня, 24 дітей зібралося в бібліотеці-філії №2 Ужгородської ЦМБС для того, щоб зробити подарунок дітям зі сходу. Допоміг їм у цьому Андрій Доніченко, засновник ГО «Паралельний світ», який і створив пазл.

Андрій Доніченко розповів:

- «Ідея виникла у мене іще давно. Я навчився робити іграшки, ось такі пазли, для того, щоб діти познайомились зі східною частиною України. Проект зроблений разом з поліцією. Вони зробили цікаву пропозицію, від якої я не міг відмовитись. Мені сподобалася ідея, тому я одразу погодився і створив пазл – карту України».

Кожна дитина мала змогу розфарбувати одну область та поставити її на своє місце в країні. Одна з областей, частина якої є окупована, випала дівчинці 11-річній Емілії:

- «Я розфарбовую Донецьку область. Ми робимо цей подарунок для дітей зі сходу, тому що там зараз війна».

Після того, як подарунок був складений, до кожної області був прикріплений відповідний прапорець.

На заході діти мали змогу спільними зусиллями помандрувати усіма знайомими центрами нашої країни, краще вивчити Україну, а також весело завести нові знайомства та змістовно поспілкуватись.

В кінці заходу т.в.о начальника ювенальної превенції ГУНП в Закарпатській області Андрій Курта порадував дітей маленькими подарунками, а працівники бібліотеки пригостили їх смачними цукерками.

Уже в четвер подарунок віддадуть дітям, які приїхали відпочивати зі сходу у Нижні Ворота в Філію Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка».

Іще в 2016 році Голова Національної поліції України, генерал Сергій Князєв спільно зі своїм заступником, очільником поліції Донеччини, генералом В’ячеславом Аброськіним започаткували прекрасний проект «Схід і Захід» разом, який поєднав Донецьку та Закарпатську області. І ця традиція успішно продовжується. 
Анна Гомонай, студентка кафедри журналістики УжНУ




«Проблема – й у пасивності»












Вікторія ЖУЙКО, Ужгород
21 грудня, 2017 - 19:40
Ужгородці — про доступність міст, повагу і роботу як хобі
Марія ФОРКУЦА, завідувачка бібліотеки-філії №2 Ужгородської ЦМБС:
— У нашій бібліотеці багато хороших юних читачів. Але сучасні технології таки віддаляють дітей від літератури. Тому ми працюємо під девізом «Кинь мишку — читай книжку». Звичайно, дуже добре, що діти вивчають нові технології, швидше знаходять та освоюють інформацію, але гірше, коли багато часу витрачають, граючись на гаджетах. Разом з колегами ми стараємося залучити якомога більше діток до читання, влаштовуємо тематичні заходи, запрошуємо письменників на зустрічі зі школярами. Ми робимо усе, аби діти були незалежними від технологій. Дуже засмучує ситуація на сході України, де патріоти захищають нас від ворога. Напередодні свят дуже хочеться побажати, щоб  усі живими та здоровими повернулися до своїх родин. 


Традиції українського писанкарства в Ужгороді

10 квітня 2016 р., у бібліотеці-філії №2 Ужгородської ЦМБС відбувся вишкіл з писанкарства. Напередодні світлої Пасхи Ужгородські пластуни запросили дітвору поринути  у цікаву легенду та надихнутися великоднім настроєм.
Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле – усі ці символи дітки писачками  вимальовували під чітким керівництвом керівника “Пласту” в Ужгороді ст.пл.вірл. Людмили Лівак.
Новаки освоювали техніку розписом воском. Дякуємо Юлі Воротняк за чудовий майстер-клас, а бібліотеці не перестаємо дякувати – вони нас терплять вже скоро рік.
До речі, заходьте туди з дітьми – там багато прекрасних нових книжок, які вам рекламують різні видавництва. Це чудова можливість пірнути у світ цікавих історій, не витрачаючи на те жодної копійки! Це найкраща і найдоступніша розвивалка з усіх, що є сьогодні в Ужгороді:)



This entry was posted in ЗМІНовинисвято and tagged . Bookmark the permalink.



Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО)

1 жовтня 2014 18:35  187 0
16Shares
sharethis sharing button
vk sharing button
facebook sharing button
odnoklassniki sharing button
twitter sharing button
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО)
У вівторок, 30 вересня у день професійного свята – Всеукраїнського Дня бібліотек працівники книгозбірень отримували численні вітання і квіти від вдячних читачів. Утім, є читачі, які саме завдяки цим сховищам знань стали успішними. І пам’ятають про це.
Одним з таких вдячних читачів є підприємець, активіст ГО «Самодопомога Закарпаття» Дмитро Куштан. Саме з його ініціативи «самодопомогівці» зробили подарунок бібліотеці-філії №2 Ужгородської ЦМБС, що на вул. 8-го Березня в Ужгороді.
Щоб привітати бібліотекарів з професійним святом та подарувати відеопроектор до закладу у гості завітали також голова правління ГО «Самодопомога Закарпаття» Володимир Химинець, громадські активісти Олексій Химинець, Руслан Чорнак, Василь Губкович. Вони щиро привітали бібліотекарів, побажали їм приємної роботи, гідної оцінки їхньої прці та вдячного читача. Ну і вручили цифровий проектор з екраном – завдяки цьому обладнанню читачі зможуть колективно переглядати фотоматеріали, відеопрезентації, документальні фільми, словом, зробити процес пізнання світу через книгу ще цікавішим. Ну а бібліотека, у свою чергу, зможе запропонувати читачам набагато цікавішу і ширшу програму пізнавально-розважальних заходів.
До речі, про згаданого вдячного читача – саме під час душевної зустрічі бібліотекарів з активістами, більшість з яких виросли у сусідніх дворах і саме ця бібліотека є їх рідною і дуже знайомою, сюди зайшов зовсім молодий читач зі своєю мамою, щоб уперше у житті записатися у бібліотеку. Для цього 8-річний Мартін Ткачук обрав святковий день, щоб запам’ятати його.
Завідувач бібліотеки пані Марія Форкуца щиро подякувала за меценатську допомогу і щирий подарунок і пригадала, що свій перший копм’ютер очолюваний нею заклад отримав від Володимира Химинця. І хоча зараз у бібліотеці комп’ютерів вже аж 4, той, перший працює досі і нагадує про добрі справи небайдужих ужгородців.
Наостанок зустрічі всі присутні сфотографувалися разом на згадку і пообіцяли один одному підтримувати зв’язок і добрі стосунки.
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0616)
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0620)
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0623)
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0625)
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0630)
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0636)
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0633)
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0637)
Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0639)

Відеопроектор для бібліотеки від «Самодопомоги Закарпаття» (ФОТО) (IMG_0645)





Ужгородська бібліотека проводить дитяче свято. ФОТО


Ужгородська бібліотека проводить дитяче свято. ФОТО
Дуже гарне свято котрий рік поспіль проводять до Дня захисту дітей бібліотекарі бібліотеки-філії №2 Ужгородської ЦМБС.
Активна програма триває з 11 години, почалося усе з турніру по шашкам, далі продовжили конкурсом малюнків на асфальті. Зараз розпочинається урочиста частина і концертна програма у читальній залі. Перед читачами бібліотеки та гостями з усього мікрорайону виступлять талановиті читачі,які співатимуть, декламуватимуть вірші, танцюватимуть, відбудеться конкурсна програма. Хто поряд - підходьте.
Трохи з історії бібліотеки: "Сьогодні бібліотека-філія №2 Ужгородської ЦМБС - культурно- освітня, інформаційна установа, центр бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей, підлітків, керівників дитячого читання та жителів мікрорайону. А головне - це місце живого спілкування, виховання та розвитку творчості. Наша бібліотека радо зустрічає своїх відвідувачів більше 30 років. Протягом останніх років книгозбірня виконує функції бібліотеки сімейного читання. ЇЇ двері гостинно відкриті більш як для 7 тис. користувачів, з них 3 тис. - діти. Бібліотечні фонди складають понад 47 тис. примірників. Користувачами бібліотеки є, в основному, учні шкіл № 6,8,12,15,19, Гімназії, НВК "Веселка", НВК "Престиж", НВК "Пролісок" та вихованці дошкільних закладів "Дивосвіт"," Дзвіночок".
Тут працює високопрофесійний колектив однодумців -людей творчих, справжніх фахівців соєї справи і тому всі інноваційні методи роботи до душі нашим користувачам. З 7 осіб колективу всі мають вищу спеціальну освіту, а два з них ще й вищу педагогічну. Більшість працівників - це люди зі стажем роботи понад 15 років. Споконвіку бібліотеки були документальною пам'яткою людства, центром духовності і книжковим відображенням усіх явищ світового життя. Якість і комфортність обслуговування користувачів залежить від інформаційних ресурсів. Завдяки програмі "Бібліоміст" бібліотека набула статусу сучасної комп'ютеризованої установи. Та дуже важливо створити в бібліотеці творчу, робочу, а разом з тим затишну атмосферу, надати відвідувачам можливість для відпочинку і спілкування. Саме на таких підгрунтях будує свою роботу бібліотека - філія №2.".


В районі ЖРЕРу №5 Святого Миколая зустріли піснями і танцями (ФОТО)


19.12.2013 - 15:25




Сьогодні, 19 грудня, на вулиці 8 березня в Ужгороді відсвяткували день Св. Миколая. Керівництво ЖРЕРу №5, на чолі з депутатом міської ради Анатолієм Ковальським, спільно з бібліотекою №2 організували тут справжнє свято з конкурсами і подарунками.
«Ми хотіли зробити цей день веселим і таким, який би запам’ятався мешканцям мікрорайону надовго, – каже депутат. – Сподіваюся, нам це вдалося!»
Ліна Муратова для 7dniv.info.







В Ужгороді запалала ялинка "на районі
 Опубліковано 23 грудня , 14 : 02 PM 
19 грудня ще одна ялинка запалила в Ужгороді свої вогні. Цього разу на розі вулиць 8-Березня та Грушевського.
Це свято відкрило цикл Новорічно-Різдвяних свят «Від Миколая до Різдва». Вже традиційно свято Миколая для малечі мікрорайону організували і провели працівники дитячої бібліотеки-філії №2 та КП ЖРЕР №5 при підтримці депутата Анатолія Ковальського.
Дітвору розважали казкові герої, серед яких були Антипко та Ангел, а Дід Мороз та Снігуронька уважно вислухали діток, що розповідали віршики новорічного циклу, колядки та водили навколо ялинки запальні хороводи. Жодна дитина не залишилася без солодкого подарунку від Миколая. А вогні новорічної ялинки будуть радувати око жителів мікрорайону усі свята.
Соціо , ,













15 травня 2013, 14:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Дитино Закарпаття! Повір у себе!

fotoІ у тебе повірять інші! Закарпатський тур Всецкраїнського дитячого фестивалю відбувся сьогодні під відкритим небом на дитячому майданчику на перетині вулиць Грушевського-8 Березня в обласному центрі Закарпаття місті Ужгороді.
Загальнодержавний фестиваль “Повір у себе, – і у тебе повірять інші” відбудеться в рамках проведення у 2013 році Року творчості. Учасниками заходу є діти та молодь з функціональними обмеженнями та їх батьки, а також інші категорії дітей.

Закарпатський тур відбувся сьогодні під відкритим небом, на дитячому майданчику на перетині вулиць Грушевського-8 Березня. Організатори фестивалю виступили Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді а також бібліотека-філія №2 ЦБС Ужгорода, повідомляє
Заголовок.

Упродовж 3-годинної програми діти презентували свою творчість у різних номінаціях зокрема образотворчому мистецтві, вокалі, рукоділлі, грі на музичних інструментах тощо. Участь у святі взяли дітки з обмеженими можливостями з різних куточків області, вихованці дитячих садочків і малеча з батьками, які прийшли на свято.

Упродовж програми дітей розважали клоуни із Закарпатського обласного театру ляльок «БАВКА», також діяла виставка дитячих робіт. Переможці обласного фестивалю з числа дітей з обмеженими можливостями не лише поїдуть на Всеукраїнський конкурс “Повір у себе, і в тебе повірять інші”, а й матимуть змогу відпочити цього літа в “Артеку”.

Захід відбувається за підтримки обласної державної адміністрації та Ужгородського міськвиконкому.











_______________________________________








Малюнками на асфальті та концертом відзначили День дітей ужгородські юні читачі


Малюнками на асфальті та концертом відзначили День дітей ужгородські юні читачі
1 червня бібліотека-філія №2 Ужгорода разом з ЖРЕРом №5 влаштували свято для дітей на майданчику, розміщеному на перетині вулиць Грушевського – 8-Березня.
Для працівників бібліотеки це свято – традиційне, концерт для дітей усього мікрорайону вони влаштовують щороку.
Почалося святкування звичайно ж з бібліотеки, де урочисто нагородили кращих юних читачів року, а окрім цього ще напередодні у бібліотеці відбувся турнір з шахів та шашок. 
Як зазначила «Заголовку» керівник бібліотеки  Марія Михайлівна Форкуца, на святі зібралося багато читачів бібліотеки, чимало дітей з Нового району і не тільки. 
 
З самого ранку діти змагалися у велогонках, естафеті, та навіть намалювали величезну мозаїку з малюнків на асфальті. До цього конкурси долучилися понад 50 дітлахів, допомагали їм і батьки. Серед майже 30 малюнків, організатори обрали найкращі, але призи отримали усі юні художники.   
На ігровому майданчику організували справжній концерт, на захід прийшли багато глядачів.  Для дітей виступили ряд дитячих колективів та виконавців, серед яких і відомий вокаліст з проекту «Голос країни. Діти» - Віктор Папп. 
Більше фото дивіться ТУТ.


Місто, в якому живе щастя!


01.06.2013 - 19:37 День захисту дітей
    
      Сьогодні Ужгород святкує Міжнародний день захисту дітей. Святкує голосно і весело – з піснями, танцями, забавами, іграми і дитячим сміхом. Чудова погода тільки додає настрою. А продумана організація свята переконує: можемо, коли хочемо.
    Кореспондент 7dniv.info прогулявся містом і набрався оптимізму, спостерігаючи за веселощами наших дітлахів – без пафосу -- майбутнього Ужгорода. І порадів, що знайшлися люди, які подбали про те, щоб маленькі ужгородці почувалися щасливими.
    Кажемо не тільки про владу міста, яка, безперечно, добре організувала святкування, а й про освітян, працівників сфери культури, та навіть бібліотекарів і комунальників. Приміром, на вулиці Грушевського бібліотека-філія №2 разом із ЖРЕРом №5 організували просто чудову концертно-розважальну програму «Країну чудес». Стільки радості в маленьких очах давно не доводилося бачити.
    Особливо зворушливим видалося й свято, яке організували для діточок з особливими потребами, про що 7dniv.info писав трохи раніше.
Що ж робилося у Боздоському парку – словами не передати. З нагоди свята атракціони для малечі зробили безкоштовними і біля них вишикувалися величезні черги.
      Одне слово, сьогодні Ужгород – місто, в якому живе щастя. Радо ділимося ним із вами.
 ____________________________________________________________________________



Газета "Закарпатська правда"№22(15691)08/06/2013

 

  

«Дєньчик» — у «своєму колі». Щоб запам’ятали дітки


















«З Днем народження, Ужгороде!», -- лунало сьогодні, у п’ятницю, 27 вересня, під час святкової програми на розі вулиць 8-го березня ─ Грушевського. Її організувала Дитяча бібліотека №2 (8 Березня, 19) за підтримки депутата міської ради Анатолія Ковальського.
Зібралося чимало жителів мікрорайону -- від найменшого до найстаршого. Розважали їх піснями, танцями, показовими виступами фехтувальників, різними конкурсами. А людей, які є громадськими активістами, доклали чимало зусиль для розвитку свого мікрорайону відзначили почесними грамотами.
На свято завітали і мер міста Віктор Погорєлов та депутат міської ради, директор КП ЖРЕР-5 Анатолій Ковальський. «Наша мета – прививати привити дітям любов до свого міста, щоб вони пам’ятали його історію і гордилися ним», ─ зазначив Анатолій Володимирович. А міський голова Віктор Погорєлов наголосив: все робиться заради наших дітей, нашого майбутнього. Крім того, він повідомив про відкриття фонтана на площі Поштовій, яке відбудеться завтра.
Марина Шишола, 7dniv.
діти                                                                                                                     7 dniv.info
  


ГоловнаРозділ «Охорона природи»Наукові дослідження→Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачів












Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачів

У понеділок, 30 вересня, в Україні відзначали Всеукраїнський день бібліотек, з цієї нагоди ми вирішили відвідати одну з ужгородських книгозбірень, аби дізнатися який спектр книжок з рослинного і тваринного світу представлений до уваги читачів.
Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачівБібліотекар бібліотеки-філіалу № 2 Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи (вул.8 Березня, 19) Надія Демидчук розповідає, що у відділі «Обслуговування дошкільників та учнів молодших класів» розміщений окремий стелаж з літературою про природознавство, екологію, рослини і друзів наших менших.
«У нас представлені енциклопедичні видання про тварини, рослини. Для найменших маємо дитячу енциклопедію України, ілюстровану енциклопедію «Тваринний світ», «Тварини нашої планети». Популярною є серія енциклопедій «Я пізнаю світ», – каже пані Надія.
Окрім спеціалізованого стелажу у бібліотеці можна відшукати потрібну інформацію з розділів «Ботаніка», «Птахи» та науково-популярних, спеціалізованих книжок для школярів, студентів, учителів. Також до уваги найменших читачів – художні книжки, оповідання, вірші про тварини і рослини.
«Завдяки подібним книжкам дитина змалку вчиться як ставитися до навколишнього середовища, до охорони природи», – зауважує Надія Йосипівна.
Найпопулярнішою книжкою за усі роки, за словами бібліотекаря, була і залишається «Охорона природи» М.А. Воїнственського. «У свій час, допоки не було Інтернету, серед читачів великий попит мала книга «Зоологія» у нарисах і етюдах».
Окрім своєї основної роботи – обслуговування читачів, бібліотека бере участь у різноманітних проектах, зокрема і екологічних. Кілька років відбувається тісна співпраця із молодіжною громадською екологічною організацією «Екосфера», під патронатом якої при книгозбірні діє "ЕКОгурток".
«Однією з найважливіших ланок у цій роботі є формування екологічної культури, гармонійних відносин людини з природою, недарма гаслом цього гуртка є вислів Сенеки «Жити щасливо і жити у злагоді з природою – одне і теж», – зазначає бібліотекар Алла Петрішак.
Цьогоріч у дитячій бібліотеці кожного місяця проходить певний захід з екології. Узимку спільно з «Екосферою» була проведена акція «Пернаті друзі довкілля», покликана допомогти перезимувати пташкам. Усі охочі протягом двох тижнів майстрували годівнички, готувалися до конкурсу «Птахи: знайомі та незнайомі», вибирали матеріали про різноманіття зимуючих птахів міста. Підсумовуючи результати конкурсу, було визначено кращу годівничку та відзначено активних учасників вікторини.
«Усі годівнички вирішили розвісити у дитячому садочку, що поблизу. До акції долучились вихованці ДВЗ «Дивосвіт» (завідувачка Чаварга О.Ю.), які заповнили годівнички кормом, – розповідає завідувачка бібліотеки Марія Форкуца. – Бібліотекарі та вихователі розповіли малечі про необхідність підгодовувати зимуючих пташок, а працівники ЖРЕРу №5 та присутні дорослі допомогли розвісити годівнички на деревах».
Під час проведення екологічних проектів, серед читачів бібліотеки розповсюджується роздаткова продукція, яку випускає організація «Екосфера». Так, останній проект, до якого долучалися бібліотекарі та відвідувачі книгозбірні мав назву – «Не пали сміття у лісі».
Як бачимо, працівники дитячої бібліотеки-філіалу № 2 проводять активну роботу серед підростаючого покоління, аби з малих років навчити турбуватися і берегти рослинний і тваринний світ.







Палош Ольга, Зелене Закарпаття

Немає коментарів:

Дописати коментар

Августин Волошин і Карпатська Україна

  У ці березневі дні виповнюється 85-та річниця славетної сторінки нашої історії – боротьби за незалежність Карпатської України та 150-ти рі...