Про нас знають, про нас пишуть, про нас говорять.

Представники Міжнародної організації з міграції провели тренінг в Ужгороді (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В одній з наших попередніх публікацій ми вже торкалися питання внутрішньо переміщених осіб (ВПО), в т.ч. особливостей їхнього життя на Закарпатті. Не є новиною те, що не дивлячись на ситуацію що склалася на Сході, багато представників цієї категорії не змогли знайти себе в нових реаліях. Саме по цій причині міжнародні організації проводять чимало заходів, спрямованих на вирішення актуальних питань ВПО.
Так, днями в Ужгороді відбувся семінар-тренінг “Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення України”. В стінах бібліотеки, що знаходиться на вулиці 8 Березня, зібралися громадські активісти, представники організацій, що займаються допомогою внутрішньо переміщеним особам, журналісти. Тренерами проекту були Мельник Оксана та Арсен Келічавий, експерти Громадської організації “Поруч”, що є імплементуючим партнером МОМ.
“Ми розуміємо, що багато людей змушені були покинути свої домівки і шукати місце проживання та роботу в інших областях нашої держави. Як виявилося,  найактуальнішими питаннями є робота (фінансова забезпеченість) та житло. Саме тому ми намагаємося проінформувати кожну область України, де мешкають переселенці, для того аби вони мали можливість розвивати свої навички. Програма нашого семінару-тренінгу розрахована на кілька днів. Сподіваюся за цей час учасники  зможуть навчитися писати проекти, подивитися у відеоматеріалах приклади інших міст, а також країн, як вони змогли щось змінити. Звичайно, що українські стандарти далеко відрізняються від європейських, але це не заважає нам підлаштуватися під українські закони та стандарти”, – розповідає Оксана Мельник, консультант міжнародної організації з міграції.
Учасники визначили три найактуальніші питання, що можуть згуртувати ВПО та місцеве населення: екологія, дозвілля і комунікація. Розділившись на три групи, вони прописували план заходів по кожному з цих напрямків. Після цього відбулася презентація цих напрацювань та їх обговорення, оскільки даний тренінг спрямований не лише на відпрацювання навичок по написанню проектних заявок, а на те, щоб пропозиції учасників вже за кілька місяців були втілені в життя.
Кожна з команд акцентувала увагу на залученні різних вікових груп, оскільки серед ВПО є як дорослі, так і діти, тому надзвичайно важливо, щоб всі вони могли знайти цікаві для себе заходи та взяти в них участь.
Цікавинкою даного тренінгу стала рольова гра. Потрібно було уявити себе жителями невеликого міста, куди приїхала родина іншої національності та віросповідання. Учасники ж мали спробувати відтворити типову ситуацію. як би поводили себе пересічні громадяни, представники органів управління, закладів освіти та священик. Розігравши невеликий спектакль, вони відтворили ситуацію обговорення, як же поводитися з новими мешканцями та будувати взаємовідносини з ними. Після нетривалих дебатів було вирішено залишити нову родину в місті та стати частиною цієї громади.
В ході тренінгу утворилася робоча група, члени якої доопрацьовуватимуть проектну заявку та працюватимуть над реалізацією заходів, що були визначені в рамках трьох перерахованих вище напрямків.В районі ЖРЕРу №5 Святого Миколая зустріли піснями і танцями (ФОТО)


19.12.2013 - 15:25Сьогодні, 19 грудня, на вулиці 8 березня в Ужгороді відсвяткували день Св. Миколая. Керівництво ЖРЕРу №5, на чолі з депутатом міської ради Анатолієм Ковальським, спільно з бібліотекою №2 організували тут справжнє свято з конкурсами і подарунками.
«Ми хотіли зробити цей день веселим і таким, який би запам’ятався мешканцям мікрорайону надовго, – каже депутат. – Сподіваюся, нам це вдалося!»
Ліна Муратова для 7dniv.info.В Ужгороді запалала ялинка "на районі
 Опубліковано 23 грудня , 14 : 02 PM 
19 грудня ще одна ялинка запалила в Ужгороді свої вогні. Цього разу на розі вулиць 8-Березня та Грушевського.
Це свято відкрило цикл Новорічно-Різдвяних свят «Від Миколая до Різдва». Вже традиційно свято Миколая для малечі мікрорайону організували і провели працівники дитячої бібліотеки-філії №2 та КП ЖРЕР №5 при підтримці депутата Анатолія Ковальського.
Дітвору розважали казкові герої, серед яких були Антипко та Ангел, а Дід Мороз та Снігуронька уважно вислухали діток, що розповідали віршики новорічного циклу, колядки та водили навколо ялинки запальні хороводи. Жодна дитина не залишилася без солодкого подарунку від Миколая. А вогні новорічної ялинки будуть радувати око жителів мікрорайону усі свята.
Соціо , ,

15 травня 2013, 14:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Дитино Закарпаття! Повір у себе!


fotoІ у тебе повірять інші! Закарпатський тур Всецкраїнського дитячого фестивалю відбувся сьогодні під відкритим небом на дитячому майданчику на перетині вулиць Грушевського-8 Березня в обласному центрі Закарпаття місті Ужгороді.
Загальнодержавний фестиваль “Повір у себе, – і у тебе повірять інші” відбудеться в рамках проведення у 2013 році Року творчості. Учасниками заходу є діти та молодь з функціональними обмеженнями та їх батьки, а також інші категорії дітей.

Закарпатський тур відбувся сьогодні під відкритим небом, на дитячому майданчику на перетині вулиць Грушевського-8 Березня. Організатори фестивалю виступили Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді а також бібліотека-філія №2 ЦБС Ужгорода, повідомляє
Заголовок.

Упродовж 3-годинної програми діти презентували свою творчість у різних номінаціях зокрема образотворчому мистецтві, вокалі, рукоділлі, грі на музичних інструментах тощо. Участь у святі взяли дітки з обмеженими можливостями з різних куточків області, вихованці дитячих садочків і малеча з батьками, які прийшли на свято.

Упродовж програми дітей розважали клоуни із Закарпатського обласного театру ляльок «БАВКА», також діяла виставка дитячих робіт. Переможці обласного фестивалю з числа дітей з обмеженими можливостями не лише поїдуть на Всеукраїнський конкурс “Повір у себе, і в тебе повірять інші”, а й матимуть змогу відпочити цього літа в “Артеку”.

Захід відбувається за підтримки обласної державної адміністрації та Ужгородського міськвиконкому._______________________________________


Місто, в якому живе щастя!


01.06.2013 - 19:37 День захисту дітей
    
      Сьогодні Ужгород святкує Міжнародний день захисту дітей. Святкує голосно і весело – з піснями, танцями, забавами, іграми і дитячим сміхом. Чудова погода тільки додає настрою. А продумана організація свята переконує: можемо, коли хочемо.
    Кореспондент 7dniv.info прогулявся містом і набрався оптимізму, спостерігаючи за веселощами наших дітлахів – без пафосу -- майбутнього Ужгорода. І порадів, що знайшлися люди, які подбали про те, щоб маленькі ужгородці почувалися щасливими.
    Кажемо не тільки про владу міста, яка, безперечно, добре організувала святкування, а й про освітян, працівників сфери культури, та навіть бібліотекарів і комунальників. Приміром, на вулиці Грушевського бібліотека-філія №2 разом із ЖРЕРом №5 організували просто чудову концертно-розважальну програму «Країну чудес». Стільки радості в маленьких очах давно не доводилося бачити.
    Особливо зворушливим видалося й свято, яке організували для діточок з особливими потребами, про що 7dniv.info писав трохи раніше.
Що ж робилося у Боздоському парку – словами не передати. З нагоди свята атракціони для малечі зробили безкоштовними і біля них вишикувалися величезні черги.
      Одне слово, сьогодні Ужгород – місто, в якому живе щастя. Радо ділимося ним із вами.
 ____________________________________________________________________________
Газета "Закарпатська правда"№22(15691)08/06/2013

 

 

 

«Дєньчик» — у «своєму колі». Щоб запам’ятали дітки«З Днем народження, Ужгороде!», -- лунало сьогодні, у п’ятницю, 27 вересня, під час святкової програми на розі вулиць 8-го березня ─ Грушевського. Її організувала Дитяча бібліотека №2 (8 Березня, 19) за підтримки депутата міської ради Анатолія Ковальського.
Зібралося чимало жителів мікрорайону -- від найменшого до найстаршого. Розважали їх піснями, танцями, показовими виступами фехтувальників, різними конкурсами. А людей, які є громадськими активістами, доклали чимало зусиль для розвитку свого мікрорайону відзначили почесними грамотами.
На свято завітали і мер міста Віктор Погорєлов та депутат міської ради, директор КП ЖРЕР-5 Анатолій Ковальський. «Наша мета – прививати привити дітям любов до свого міста, щоб вони пам’ятали його історію і гордилися ним», ─ зазначив Анатолій Володимирович. А міський голова Віктор Погорєлов наголосив: все робиться заради наших дітей, нашого майбутнього. Крім того, він повідомив про відкриття фонтана на площі Поштовій, яке відбудеться завтра.
Марина Шишола, 7dniv.
діти                                                                                                                     7 dniv.info
  


ГоловнаРозділ «Охорона природи»Наукові дослідження→Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачів


Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачів

У понеділок, 30 вересня, в Україні відзначали Всеукраїнський день бібліотек, з цієї нагоди ми вирішили відвідати одну з ужгородських книгозбірень, аби дізнатися який спектр книжок з рослинного і тваринного світу представлений до уваги читачів.
Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачівБібліотекар бібліотеки-філіалу № 2 Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи (вул.8 Березня, 19) Надія Демидчук розповідає, що у відділі «Обслуговування дошкільників та учнів молодших класів» розміщений окремий стелаж з літературою про природознавство, екологію, рослини і друзів наших менших.
«У нас представлені енциклопедичні видання про тварини, рослини. Для найменших маємо дитячу енциклопедію України, ілюстровану енциклопедію «Тваринний світ», «Тварини нашої планети». Популярною є серія енциклопедій «Я пізнаю світ», – каже пані Надія.
Окрім спеціалізованого стелажу у бібліотеці можна відшукати потрібну інформацію з розділів «Ботаніка», «Птахи» та науково-популярних, спеціалізованих книжок для школярів, студентів, учителів. Також до уваги найменших читачів – художні книжки, оповідання, вірші про тварини і рослини.
«Завдяки подібним книжкам дитина змалку вчиться як ставитися до навколишнього середовища, до охорони природи», – зауважує Надія Йосипівна.
Найпопулярнішою книжкою за усі роки, за словами бібліотекаря, була і залишається «Охорона природи» М.А. Воїнственського. «У свій час, допоки не було Інтернету, серед читачів великий попит мала книга «Зоологія» у нарисах і етюдах».
Окрім своєї основної роботи – обслуговування читачів, бібліотека бере участь у різноманітних проектах, зокрема і екологічних. Кілька років відбувається тісна співпраця із молодіжною громадською екологічною організацією «Екосфера», під патронатом якої при книгозбірні діє "ЕКОгурток".
«Однією з найважливіших ланок у цій роботі є формування екологічної культури, гармонійних відносин людини з природою, недарма гаслом цього гуртка є вислів Сенеки «Жити щасливо і жити у злагоді з природою – одне і теж», – зазначає бібліотекар Алла Петрішак.
Цьогоріч у дитячій бібліотеці кожного місяця проходить певний захід з екології. Узимку спільно з «Екосферою» була проведена акція «Пернаті друзі довкілля», покликана допомогти перезимувати пташкам. Усі охочі протягом двох тижнів майстрували годівнички, готувалися до конкурсу «Птахи: знайомі та незнайомі», вибирали матеріали про різноманіття зимуючих птахів міста. Підсумовуючи результати конкурсу, було визначено кращу годівничку та відзначено активних учасників вікторини.
«Усі годівнички вирішили розвісити у дитячому садочку, що поблизу. До акції долучились вихованці ДВЗ «Дивосвіт» (завідувачка Чаварга О.Ю.), які заповнили годівнички кормом, – розповідає завідувачка бібліотеки Марія Форкуца. – Бібліотекарі та вихователі розповіли малечі про необхідність підгодовувати зимуючих пташок, а працівники ЖРЕРу №5 та присутні дорослі допомогли розвісити годівнички на деревах».
Під час проведення екологічних проектів, серед читачів бібліотеки розповсюджується роздаткова продукція, яку випускає організація «Екосфера». Так, останній проект, до якого долучалися бібліотекарі та відвідувачі книгозбірні мав назву – «Не пали сміття у лісі».
Як бачимо, працівники дитячої бібліотеки-філіалу № 2 проводять активну роботу серед підростаючого покоління, аби з малих років навчити турбуватися і берегти рослинний і тваринний світ.Палош Ольга, Зелене Закарпаття