четвер, 30 січня 2025 р.

Улюблені з дитинства – улюблені назавжди!

   Дитинство без книжок -  як небо без зірок. 30 січня – День дитячої книги в Україні. Ця дата запропонована не випадково, адже, в цей день народився класик української дитячої літератури – Всеволод Нестайко.
Вшанувати українську дитячу книжку та 95 річчя з Дня народження Нестайка завітали у бібліотеку ліцеїсти 3-А і 3-Б класу Ужгородського ліцею №8. (вчителі Климович М.В. та Глагола Г. Ф.)
   Адже, дитяча книжка для дитини – це іграшка, яка має навчати, захоплювати і залучати до читання.  Діти відкрили для себе дивосвіт Нестайкових пригод, побували в Країні Сонячних Зайчиків, приміряли чарівні окуляри, чули таємничий голос за спиною,  стали друзями з героями Лісової школи та учасниками «Нестайківських читань», погортали сторінки не тільки книги, але й фільму «Тореадори з Васюківки», познайомилися з лауреатами премії імені Нестайка.
 Провівши вікторину за темою зустрічі, бібліотекарі переконалися, що діти люблять твори В. Нестайка, читають їх змалку і захоплюються чудовими героями, бо улюблені з дитинства – улюблені назавжди!
  Нехай Нестайкові книжки допомагають дітям дружити, дарувати один одному позивні емоції, навчають бути чесними, мудрими та  винахідливими у  такий нелегкий для країни час.
    Дякуємо ЗСУ, які воюють не лише за територіальну цілісність, а й за українську дитячу книгу і українську культуру.






                           


























понеділок, 27 січня 2025 р.

День інформації "Голокост - це реальність"

  До Міжнародного дня вшанування пам’яті жертв Голокосту у бібліотеці пройшов День інформації «Голокост – це реальність». Користувачі бібліотеки знайомилися з виставкою-меморіалом «Голокост – розіп’ята душа». В рамках Дня інформації було проведено:

- прес-репортаж «Голокост – шрам на серці людства»;

- тематичний огляд літератури для користувачів різних категорій;

 - інформхвилинки за творами про Голокост.

Цей злочин не можна забути, не можна пробачити, не можна не пригадувати, адже, Геноцид призвів до знищення третини усіх євреїв у світі. На Україні нацистами було забрано життя у понад 1, 5 млн українських євреїв. З них близько 100 тисяч осіб єврейської національності – із Закарпаття, близько 10 тисяч – з Ужгорода.

Винищення цілої нації сьогодні здається неможливим у цивілізованому світі. Це абсолютне зло. На жаль, у цьому столітті це зло має своє обличчя і російський паспорт.

Пам’ятаємо!!!

       

























Сакура – символ Ужгорода

      Творчість – один із способів підтримки себе і оточуючих, який дає змогу висловити почуття, розвивати впевненість у собі, покращити емо...