До 100 - річчя від Дня народження В.О.Сухомлинського
Казковий світ Василя Сухомлинського.

     З нагоди відзначення 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського та з метою увічнення пам'яті видатного українського педагога-гуманіста у бібліотеці відбувся бібліотечний урок доброти «Мудра людина із щирим серцем» із учнями 3-В класу (вчитель Харченко Н. В.) та 4-А класу (вчитель Кот І. В.) УЗОШ №12 і літературна подорож "Казковий світ Василя Сухомлинського"з учнями 4-А класу (вчитель Недоступ О. В.) НВК «Первоцвіт».
       Бібліотекар Надія Демидчук  ознайомили школярів з життєвим та творчим шляхом видатного вчителя та письменника, закликала звернути увагу на виставку книжок В.Сухомлинського. Адже, кожна  казка, кожне оповідання – розповідають читачам про неповторну красу природи, чуйність у взаєминах між людьми, магічну силу доброти, пробуджують  бажання захистити слабшого, допомогти старшим. Щира усмішка, добре слово і хоча б краплиночка тепла – мають дуже велику силу, також Надія Йосипівна розповіла присутнім, що Василь Сухомлинський дуже любив дітей. Навчав їх, а ще писав для них багато-багато оповідань, казок: про ласкаве сонечко і м"яку зелену травичку, про працелюбних мурашок і веселого метелика, про зайчика-хвалька та голосистого півника, про ласкаві мамині руки і добру бабусю. Він писав про доброту, бо сам був доброю людиною і дуже хотів, щоби діти виросли добрими і чуйними, працьовитими, щоб любили тата і маму, рідну домівку, нашу Батьківщину з широкими луками, зеленими садами, безмежними ланами.
     Мабуть, саме тому більшість його творів на морально-етичні теми, якими він спонукає нас до самостійних роздумів, оцінок, висновків.

У кожній казці - мудрості перлина.

       Доброта – ось  головне у стосунках між дітьми і дорослими. На кожній зустрічі у бібліотеці діти вчаться не тільки слухати і читати, а й почуватися громадянами, шанувати матір, батька, допомагати тим, хто цього потребує: людям, тваринам, рослинам. А формується почуття співпереживання через казку, бо, як стверджував В. О. Сухомлинський, казка – свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки. Адже без казки – живої і яскравої, яка засвоюється свідомістю і почуттям людини, - неможливо уявити дитячого  мислення і дитячої мови, як  певної сходинки людського мислення і мови. Під впливом почуттів і думок, викликаних казкою, дитина вчиться образно і творчо мислити. Саме про казку, яка творить добро говорила сьогодні бібліотекар Надія Демидчук. Учні 3-х класів УЗОШ №12 (вчителі Павлич Т. М. та Бабій Л. П.) побували на  літературному вернісажі «У кожній казці - мудрості перлина». Третьокласники мали можливість познайомитись з життєвим та творчим шляхом письменника, переглянули презентацію, мультфільм про добро та отримали закладки з моральними заповідями великого педагога. На закінчення ведуча заходу закликала всіх вивчати творчість Сухомлинського, захоплюватись його творами, бо вони підносять нас духовно, збагачують новими відчуттями.Письменник. Вчитель. Гуманіст.


        Напередодні Дня вчителя в  Ужгородській  угорськомовній гімназії ім. Другетів відбувся виховний захід,  присвячений 100 річчю з дня народження В. О. Сухомлинського «Письменник. Вчитель. Гуманіст.» і проведений спільно з нашою книгозбірнею. Бібліотекар Надія Демидчук представила учням книжкову виставку та ознайомила з літературною спадщиною письменника. Про життєвий і творчий шлях великого педагога розповіли у літературній композиції учні 10 класу (вчитель Клара Рінгер). Цікаво прозвучали мудрі настанови від В. Сухомлинського у виконанні гімназистів. Вони довели, що моральні заповіді великого гуманіста є актуальними у будь-який час і життєво необхідні для кожної людини. Учні 5-11 класів із захопленням переглянули документальний фільм «Павлиський романтик». На завершення бібліотекарі представили «Скриньку доброти», з якої кожен присутній зміг взяти книжкову закладку з висловлюваннями Сухомлинського про добро, моральні ідеали, духовну красу, честь, милосердя та інше.

Все починається з добра, все починається з любові..

 
      З нагоди відзначення 100- річчя з Дня народження Василя Олександровича Сухомлинського - педагога, письменника, науковця, який своєю натхненною працею вплів славну сторінку в історію українського народу, у нашій бібліотеці пройшов виховний захід "Все починається з добра, все починається з любові...".
       Для учнів 4-класів УЗОШ №12 (вчителі Марія Трофименко та Любов Кирлик) бібліотекар Надія Демидчук підготувала цікаву розповідь про життя і творчість великого педагога. Діти уважно слухали про дитячі роки, "школу радості" Сухомлинського та "школу під голубим небом", переглянули відеофільм та презентацію за творчістю видатного письменника і вчителя, знайомилися  з книгами автора, що є в бібліотеці.
       Вся зустріч була пронизана темою добра, гарних вчинків.  Особливо школярі  зацікавилися моральними заповідями Сухомлинського для дітей. 
Працівники бібліотеки побажали своїм читачам робити добрі  і корисні справи, читати твори письменника і знаходити у них відповіді на всі запитання, які їх турбують.
      На завершення   кожен учасник заходу отримав із "Скриньки доброти" книжкову закладку із заповідями великого Педагога.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Світ дитячих мрій Володимира Ладижця

  Як завжди я щедро буду Всім вам щастя дарувати… 100 років тому народився письменник Володимир Ладижець, котрий умів дивитися на світ щ...