середу, 15 жовтня 2014 р.

14 жовтня - свято Покрови та День українського козацтва.

      Повна назва свята - день Покрови Пресвятої Богородиці. Це велике християнське свято з"явлення Пресвятої Покрови.
     14 жовтня в Україні відзначають ще й День українського козацтва відповідно до указу Президента України (7 серпня 1999 року). Адже, не випадково для святкування цього свята обрано день святої Покрови,  тому що козаки вважали покровителькою саме святу Покрову.У Запорозькій Січі була церква святої Покрови. Існує навіть переказ, що по зруйнуванні в 1775 році Запорозької Січі москалями козаки, які попросили захисту в турецького султана, із собою забрали й образ пресвятої Покрови.
     Запорізька Січ проіснувала більше як двісті років. Але
найвідомішим представником козацької верхівки був
Богдан Хмельницький. Саме він очолив у
1648 році  визвольну війну українського народу, метою якої було здобуття незалежності.
    
 
 
 
Президент України встановив 14 жовтня 2014 року, коли святкується Покрова Пресвятої Богородиці, новим державним святом – Днем захисника України. Таке рішення прийняте з метою «вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості».
      На переконання Президента, день, який раніше був одним із найголовніших свят запорізьких козаків, стане одним із головних свят у календарі нової України
.
     Зараз відроджуються традиції українського козацтва. Тому у нашій бібліотеці 14 жовтня була проведена година цікавих повідомлень "А чи є серед нас козаки ?". Бібліотекар, Демидчук Надія, перенесла учнів у десяте століття Влахернський храм(місто Константинополь), де і відбулося з"явлення Пресвятої Богородиці. Також учні дізналися багато цікавого про Запорізьку Січ та козаків.

 
     

Немає коментарів:

Дописати коментар

Працюємо з дітьми і для дітей.

       Напрям психосоціальної підтримки став ближчим до користувачів нашої бібліотеки півтора року тому.   Адже емоційне здоров’я , так сам...