четвер, 1 червня 2017 р.

Міжнародний день захисту дітей
Дитинство йде від нас кудись,
Тікає швидко босоніж -
І сліду не знайти...
Та нещодавно зовсім ми
Були маленькими людьми
І звалися дітьми!...
Мрії всі свої згадай,
Дитинство не втрачай!
Навколо світ зміни
І собі повір ти!
Дитинство не втрачай!
                        Тіна Кароль

    
1 червня наша бібліотека урочисто  відзначила  Міжнародний день захисту дітей. Традиційне свято, організоване бібліотекарями, щороку в цей день збирає дітей мікрорайону. 
     Цього разу діти мали можливість не тільки показати свої таланти,  але й дізнатися про основної права дитини, позмагатися у вмінні грати в шахи та шашки, а  також взяти участь у спортивних веселих завданнях. Традиційним був і конкурс малюнку на асфальті «Мир - планеті», де діти малювали свої мрії. У конкурсі прийняли участь 48 діток. П’ять кращих робіт були відзначені заохочувальними подарунками.
     Чимало на захід прийшло і дошкільняток з батьками, а бібліотекарі цьому дуже раді, адже це потенційні  читачі. Також до бібліотеки на свято завітали  і майже цілі класи ЗОШ №8: вже випускний 4-В клас  під керівництвом Тетяни Тюшки та 5-Г клас з класним керівником Даневич Н. М. Окрасою свята для дітей став виступ нашої постійної читачки, учениці 7 класу ЗОШ №8 Катерини Дундук, переможниці багатьох обласних та міжнародних конкурсів естрадної пісні, володарки  гран-прі конкурсу «Талановиті діти України».
     Нагадаємо, Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше "Міжнародний день захисту дітей" відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
     Родзинкою дня захисту дітей стала презентація пазла «Моя країна - Україна», вирізаного із дерева членами ГО «Паралельний світ». Голова цієї організації Андрій Доніченко зауважив, що діти, які будуть відвідувати бібліотеку влітку, можуть гратися з пазлами областей України, пізнаючи свою Батьківщину.
     Креативна  молода мама з Ужгорода Каріна Вашкеба приємно здивувала присутніх м'якими розвивальними  книжками для дітей.  Її власна марка  називається "Quiet book", під якою дітвора отримує з рук майстрині унікальні розвивальні книжечки-іграшки. "Quiet book" перекладається з англійської, як "тиха книга". Чому тиха? Та тому, що діти, поки граються нею, сидять тихо-тихо. Так Каріна Вашкеба підкреслює, що її вироби малечі справді цікаві. 
      Після концертної програми казковий герой Котик запросив дітвору взяти участь у конкурсах та спортивних змаганнях.  Найменші відвідувачі жваво юрбилися у фотозоні біля Буратіно і Мальвіни.
     День захисту дітей у нашому мікрорайоні вже традиційно відбувається за сприяння депутата Ужгородської міської ради Анатолія Ковальського та соціального партнера бібліотеки Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Наталія Романюк).
    Насамкінець всі присутні одержали головні смаколики свята – цукерки, соки та морозиво.
Немає коментарів:

Дописати коментар

За Незалежність України 105 років тому ми під Крутами стояли … Щоб через сотню літ нащадки Боролись і перемагали … за Незалежність У...