понеділок, 2 квітня 2018 р.

Тренінг "Діалог та комунікації для вирішення конфлікту".

Днями  відбувся захід в рамках проекту "Сприяння відбудові та сталому розв'язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні", що впроваджується Міжнародною організацією з міграції за фінансування Європейського Союзу. Провели його на базі нашої бібліотеки, участь у якому взяли, як корінні закарпатці, так і вимушені переселенці. Усі учасники різні за віком, родом занять, навчаються правильно, шляхом діалогу та комунікації, виходити або не допускати конфлікту. Для цього тренери Олександр Митьков та  Максим Єлігулашвілі (НУО "Основи свободи") моделювали різні життєві ситуації, роздавали ролі та завдання, аналізували поведінку учасників тренінгу.  Присутні вкотре довели, що всі люди різні,  але порозумітися таки можливо, головне – позбутися стереотипів, навчитися відслідковувати свої емоції,  вміти слухати опонента та вільно висловлювати свою думку. Також упродовж дня присутні мають обговорювали ключові навички ефективної комунікації, а також  попрактикувалися створити діалог у громаді.
На зустріч завітали Ужгородський міський голова Богдан Андріїв та керуючий справами виконкому міськради Олена Макара.
Богдан Євстафійович подякував ініціаторам «Сокоти свій Варош», насамперед представнику Міжнародної організації з міграції та керівнику проекту в Ужгороді Валентині Митровцій. Відзначив, наскільки багатоплановим є проект, як сприяє залученню і дітей, і дорослих, людей, що були змушені залишити свої домівки на сході України, рятуючись від війни. «На жаль, є можливість зробити далеко не все, що потрібно в місті, насамперед через те, що все більше видатків перекладають на місцевий рівень. Але знаємо, як важко тим, хто змушений був переїхати. Тому зі свого боку докладатимемо всіх зусиль і допомагатимемо, чим зможемо, сподіваємося залучити ще й бізнес».
Богдан Євстафійович також скористався нагодою і привітав усіх із прийдешніми великодніми святами.
Представник Міжнародної організації з міграції в Україні Анна Єрьоміна зазначила, що реалізація проекту в Ужгороді проходить дуже активно, багато заходів й екологічного спрямування, і з неформальної освіти, сприяє згуртуванню громади, участі мешканців у житті міста.
Представник ГО «Закарпаття-Донбас» Тетяна Хорошиліна відзначила, що в Ужгороді у представників організацій переселенців склалися напевно найкращі серед усіх інших міст і регіонів взаєморозуміння і співпраця з міською владою. «Ми постійно відчуваємо, що ви пам’ятаєте про нас, допомагаєте. І ми теж хочемо брати участь у житті міста, долучитися до його громадського простору і руху», – зазначила пані Тетяна.
Керівник проекту «Сокоти свій Варош» Валентина Митровцій акцентувала: ініціатива реалізовується на базі бібліотеки-філії №2 (на вул. 8 Березня) Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи. На постійній основі працюють ігроклуб «Ерудит», кіноклуб, гурток моделювання та малювання, клуб французької мови, клуб для батьків та дітей «Країна Розвивандія», проводяться різноманітні тренінги. За кошти ЄС закуплено чимало устаткування, яке залишиться в бібліотеці, зокрема: ноутбук, проектор, фотоапарат, крісла-мішки, канцтовари, іграшки, конструктори, сухий басейн, кінетичний пісок, ігрові модулі, пальчикові ляльки, інвентар для роботи на зелених зонах, матеріали для занять скрапбукінгом, канзаші, квілінгом тощо.
Учасники проекту запрошують долучатися до заходів, які проводяться, дізнаватися новини на сторінці у Фейсбук «Сокоти свій Варош» (за посиланням https://www.facebook.com/SokotySviyVarosh/).

Зазначимо, що з січня 2018 для 49 громад, які беруть участь у проекті з соціального згуртування, впроваджуваного МОМ за фінансування Європейського Союзу в 20 областях України, розпочалися тренінги із діалогу та комунікації для вирішення конфліктів.
Тренінги проводять практикуючі медіатори та психологи, які серед іншого мають досвід роботи в зоні конфлікту на сході України, а учасниками є ініціативна група громади міста Ужгород – внутрішньо переміщені особи, представники національних меншин, люди з інвалідністю та інші місцеві мешканці. 
Нагадаємо, що на базі нашої бібліотеки уже кілька місяців діє #Сокоти_свій_Варош - проект на згуртування громади в м. Ужгороді Закарпатської області. У рамках проекту відбувається чимало заходів, зокрема круглі столи, тренінги, майстер класи, діють гуртки для дітей та навіть облаштовано ігровий майданчик для розвитку малечі. Усі заходи є безкоштовними та відкритими до участі усіх бажаючих.Немає коментарів:

Дописати коментар

Працюємо з дітьми і для дітей.

       Напрям психосоціальної підтримки став ближчим до користувачів нашої бібліотеки півтора року тому.   Адже емоційне здоров’я , так сам...