пʼятницю, 14 грудня 2018 р.

Тиждень права.


  12 грудня з нагоди Всеукраїнського тижня права в нашій бібліотеці був проведений просвітницько-правовий всеобуч  "Закон не для страху, а для допомоги" для учнів старших класів Ужгородської угорськомовної гімназії ім. Другетів. Захід  присвячений 70-й річниці проголошення Загальної декларації прав людини провела #об’єднана  команда Закарпатської юстиції та Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Бібліотекарі  до Всеукраїнського тижня права оформили інформаційний стенд про права дитини та розповіли про щорічні заходи в рамках Всеукраїнського тижня права. Також учням було продемонстровано відеоролик про історію прийняття Загальної декларації прав людини та слайди про права і свободи людини, задекларовані в цьому міжнародному документі. Зацікавленість аудиторії викликав відеоролик, підготовлений Благодійним Фондом "Центр громадських ініціатив" до 70-ти річчя проголошення Загальної Декларації прав людини, у якому основні права та свободи людини звучать на мовах, що побутують на Закарпатті. Надзвичайно сподобалися учням відеоролики, де видатні українські естрадні виконавці, журналісти зачитують Загальну декларацію прав людини та наголошують на статті про наші права і свободи. 
Представник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Леся Тимчук розповіла учням, що Декларація є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини.
Директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Михайло Давиденко та працівник цього центру Олександр Стан розповіли учням, як діяти в тих чи інших ситуаціях, коли порушуються їхні права, та куди звертатися за безоплатною правовою допомогою, Учні отримали інформаційні буклети "Правові орієнтири дитини" на двох мовах – українській та перекладені на угорську мову.
Також Леся Михайлівна не оминула увагою таку актуальну на даний час проблему для школярів, як булінг (цькування), що виражається у психологічному тиску, жорстокому ставленні, фізичному насильстві, агресії, інших діях, вчинених з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам. Учні отримали буклети «Зупинимо булінг разом!», які допоможуть їм відповісти на питання: що таке булінг, як діяти у випадках булінгу та куди звертатися за допомогою.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Працюємо з дітьми і для дітей.

       Напрям психосоціальної підтримки став ближчим до користувачів нашої бібліотеки півтора року тому.   Адже емоційне здоров’я , так сам...