пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

«В її імені – барви України» (до 150-річчя з дня народження Лесі Українки).

  2021 для української літератури дуже знаменитий, адже виповнюється 150 років з дня народження видатної української письменниці і поетеси Лесі Українки.
   Ніжна, тендітна, розумна, вольова – цей рядок епітетів можна довго продовжувати. Але якою була поетеса зблизька – як людина, як член сім’ї , в найближчому оточенні? Якщо задуматися, то життя підготувало їй багато випробувань і тяжку хворобу, яка зруйнувала її мрії.
      Це потім вона стала великою поетесою, це потім її мужній голос пролунав на всю Україну.
Родина Косачів, у якій зростала Леся належала до старовинного дворянського роду. Батьки її були освіченими інтелігентними людьми і дали своїм дітям чудову освіту. Мати, Олена Пчілка, навчала своїх дітей працювати для свого народу, любити Україну та рідну мову. Всім своїм дітям вона дала освіту рідною мовою. Хоча Леся жодного дня не ходила до школи, завдяки матері читати і писати навчилася коли їй було 4 роки. Відтоді книги стають її вірними друзями на все життя.
    Леся Українка – це літературний псевдонім Лариси Петрівни Косач, який дібрала доньці мама, що означало «Леся з України».
     Постійне лікування змушувало Лесю Українку подорожувати у різні країни. В одному з листів своїй подрузі юності вона писала, що їй судилося бути «далекою принцесою», яка любила свій край.
     Для найменших своїх читачів Леся Українка писала чимало віршів і казок. Сама поетеса дуже любила казки. Але її казки не завжди веселі, їхні сюжети взяті із життя, вони вчать долати труднощі, що зустрічаються на нашому шляху так, як робила це сама Леся.
    Українка писала вірші впродовж всього життя : перший написала коли їй було 9, останній у 40 років, а всі твори разом складають 12 томів.
    Її життєвий та творчий шлях навчає терпінню та любові до людей. Своїм життєвим прикладом вона надихає не скорятися, а в поезії закликала не переставати мріяти.
  У письменниці проявлялися різносторонні мистецькі обдарування: і нахил до музики, і поетичний талант, і вправність у малюванні. Важка хвороба рук перешкоджала заняттям з музики та малюванням та не згасила потягу до знань.
    Першими на іменини до Лесі прийшли учасники художньої студії «Чарівна палітра» (керівник Олена Гудь), що працює в нашій бібліотеці. Вони намалювали гарні малюнки до творів письменниці і взяли участь у поетично-мистецькому онлайн-марафоні «В її імені – барви України» до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Також до поетичного онлайн-марафону долучилися учні УЗОШ №8 (вчитель Ольга Гойда).
   Читайте Лесю Українку, перечитуйте її твори, створюйте музику за її творчістю та ілюструйте її книги. Вона в віки майбутні йти повинна.
























Немає коментарів:

Дописати коментар

Знайомство з неповторним світом книги

  Чудового осіннього ранку до нашої бібліотеки завітали дошкільнята середньої групи «Бджілка» УПШ «Престиж» . Для малечі  це було перше знай...