понеділок, 17 травня 2021 р.

Історія, яку треба пам'ятати...

      За час кампаній масових репресій, яку розпочало керівництво СРСР з 1937 року в Україні, засудили майже 200 тис. людей. Переважно гонінь зазнавали молоді люди, які боролися за право бути українцями, мати власну незалежну державу, свободу думки. Майже 15 тис. закарпатців були репресовані радянською владою. Когось засудили до розстрілу інших відправили до в’язниць  та таборів. Пам’ять  всіх жертв цих політичних репресій вшановуємо в третю неділю травня.

         Виставка однієї книги представлена в бібліотеці: Іван Коршинський «Про незабутнє». Ця книга спогадів про те, що прожив та пережив у своєму житті Іван Коршинський – великий український патріот, громадсько-політичний, культурний і державний діяч, заслужений лікар України, добротворець, людина сердечної доброти і шляхетності.

         Перевидання книги «Сторінки життя» зі змінами і доповненнями та новою назвою «Про незабутнє» побачило світ на Закарпатті у 2020 році.

         Книга стане особливою для багатьох поколінь краян, символом боротьби і незламності людської душі та волі.

         Прочитати літопис життя Івана Коршинського, голови крайової організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, можна у читальній залі нашої  бібліотеки.  Виставка діє з 15 до 20 .05.2021.Немає коментарів:

Дописати коментар

За Незалежність України 105 років тому ми під Крутами стояли … Щоб через сотню літ нащадки Боролись і перемагали … за Незалежність У...