вівторок, 26 грудня 2017 р.

Презентація книги І. Марушки "Граючий тренер".

     
        Днями у бібліотеці-філії №2 Ужгородської ЦМБС 
(8 Березня, 19) відбулася презентація унікальної книги спогадів " Граючий тренер". Її автор - відомий широкій інтелектуальній громадськості нашого краю Іван Марушка.
    Спогади Івана Петровича про час і про себе віддзеркалюють долю простого хлопця із селянської родини з Виноградівщини, якому судилося стати першим у післявоєнні роки на Закарпатті актором і театральним режисером із столичною фаховою освітою, а відтак стояти біля джерел телебачення у нашому краї.
    З висоти своїх років І. П. Марушка пише про пережите, про зустрічі в театрі, в кіно і у небі, про митців, з якими довелося працювати і зустрічатися, про десятиліття роботи на телестудії, де він як високий професіонал освоїв і зйомку, і редагування, і був, як прийнято нині казати, для своїх молодих колег "граючим тренером".  Бібліотекар Н.Й. Демидчук розповіла про сюжет книги, познайомила присутніх із автором та почесними гостями.
    На презентації виступили заслужений журналіст України Іван Вашкеба, колишні колеги-телевізійники, серед яких заступник директора філії Національної телекомпанії України "Закарпатська регіональна дирекція" Олександр Герешко, телеоператор Володимир Дуда, журналіст Василь Дам'ян та головний редактор видавництва "Карпати", заслужений працівник культури України Борис Кушнір, вчитель ЗОШ №8 Тюшка Т. Ю. та педагог Людмила Ходанич, донька автора.  Крім гостей, рідних та знайомих автора на презентації були присутні і викладачі Гомоляк М. М. та Стойка М. П.зі своїми студентами Ужгородського коледжу культури та мистецтв.  Виступаючі  підкреслили, що допитливий читач знайде у цьому виданні унікальні факти  не тільки про становлення закарпатського телебачення, але й факти мистецького життя цілої України, зустрічі нашого земляка із геніями вітчизняного кіно Еліною Бистріцькою, Леонідом Биковим, Костянтином Степанковим та ін.
     На закінчення Іван Петрович зворушливо виступив перед присутніми і відповів на їхні запитання.
     Книга Івана Марушки "Граючий тренер" є 4511 книгою Всеураїнського державного ордена Дружби народів видавництва "Карпати"від часу його заснування (1945).Немає коментарів:

Дописати коментар

Я любив вас усіх, а найбільше любив Україну...

     В рамках відзначення 70-річчя з дня народження незабутнього буковинського соловейка, українського естрадного співака, народного артиста...