пʼятницю, 12 жовтня 2018 р.

День захисника України.

      Надворі дивовижна осінь. 14 жовтня — особливий день, коли переплітаються релігійне та державне, народне та військове свята. Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і до них  додалося ще одне, а саме  - День захисника України. Для українців це свято, яке єднає країну, закликає  всіх до згуртованості перед викликами та загрозами сучасності. Цей день увібрав у себе багаті і славні традиції українського народу, він уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії, символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. У стінах нашої книгозбірні був проведений урок юного патріота «Козацька держава – наша гордість і слава» для учнів 2-А класу (вчитель Вікторія Щубелка) та 2-Б класу (вчитель Надія Станко) УЗОШ №12. Під час заходу школярі дізнались  про Запорізьку Січ, козацькі звичаї, побут, про наших українських військовослужбовців, покликаних захищати свою Батьківщину, оскільки традиція вшанування нашого українського війська бере свій початок ще із часів Київської Русі та козаччини. Адже,  козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних  прикладах,  якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – велика гордість нашого народу,  душа України, її надія і оберіг. 
     Завітали також  до бібліотеки учні 4 класу (вчитель Віолетта Кіш) Ужгородської угорськомовної гімназії на  історично-пізнавальну годину «Вони стоять на захисті Вітчизни». Бібліотекарі  розповіли про свято всього українського народу, свято людей, небайдужих до благородної справи розбудови української державності. І це дуже символічно, що цей день співпадає зі святом Покрови. Адже, подібно до Пресвятої Богородиці, яка своїм покривалом рятувала міста і храми від загарбників, роблячи їх невидимими, козаки відважно і відчайдушно берегли і захищали рідну українську землю від ворогів. Діти почули від  бібліотекарів цікаву розповідь про історію виникнення козацтва, про їхню важливу   роль в історії України та її народу. Адже саме завдяки козацтву була створена суверенна українська держава,збереглось  прагнення до волі і незалежності, а образ козака став уособленням ідеалу чоловіка – воїна, захисника Вітчизни.
  


Немає коментарів:

Дописати коментар

Працюємо з дітьми і для дітей.

       Напрям психосоціальної підтримки став ближчим до користувачів нашої бібліотеки півтора року тому.   Адже емоційне здоров’я , так сам...