пʼятницю, 12 січня 2018 р.

"Сокоти свій Варош"

     В Ужгороді починається реалізація проекту «Сокоти свій ВАРОШ», який підтримала Міжнародна організація з міграції (МОМ) у рамках «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення України».
     Організатори проекту  розповіли про нього на прес-конференції у нашій бібліотеці.
Проект передбачає чимало заходів для згуртування і навчання громади, участі в громадському житті Ужгорода із залученням представників влади, громадських організацій, тих, хто переїхав у наше місто і край, рятуючись від війни на сході України.
      Як розповіла керівник проекту Валентина Митровцій, наше місто – 49-е в Україні, яке приєдналося до цієї соціальної роботи, і заходи заплановані за трьома основними напрямками. Зокрема: захист довкілля, розвиток комунікації та змістовне дозвілля.
     Керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара відзначила, що міська влада долучилася до ініціативи і обов’язково підтримуватиме проект, заплановані в його рамках заходи. «Вірю, що проект буде дуже успішним, насамперед долучаться управління соціального захисту, культури та спорту та інші виконавчі структури міської ради. Це об’єднуюча ініціатива, яка допоможе тим, хто до нас приїхав, відчувати себе вдома». 
     Анжела Бабкіна, яка вестиме напрямок неформальної освіти, розповіла про передбачені тренінги, наприклад, навчатимуть усіх охочих, як подавати звернення до органів влади, чим вони відрізняються від інформаційних запитів і як ефективно вирішити свої питання у комунікації з установами.
     Тетяна Хорошилова, яка приїхала зі сходу і є головою ГО «Закарпаття-Донбас», вестиме психологічні тренінги, розповіла, що навчатиме основам комунікативних навичок, як діяти для вирішення конфліктів.
      Квітослава Бачинська анонсувала численні розважальні заходи – 2 фестивалі до Міжнародного дня захисту сімей і Міжнародного дня захисту дітей, майстер-класи з виготовлення найрізноманітнішого хенд-мейду, створення кількох клубів для дітей та їхніх батьків: «Країни Розвиландії», вивчення французької, ігрового та кіноклубів, заняття для батьків щодо методики Монтессорі тощо.
      Юрій Чумаков, який теж приїхав із Донбасу, вестиме гурток суднобудування і прогнозує в подальшому, якщо будуть охочі, гурток авіамоделювання.
     Розповіли, що «Сокоти свій ВАРОШ» передбачає підвищення екологічної культури і правової грамотності, «круглі столи», розвиток діалогу влади та громади. Заплановано різні флеш-моби, ведення школи комп’ютерної грамотності тощо. Залучати планують і дорослих, і дітей, крім внутрішньо переселених осіб також учасників АТО та їхні родини, волонтерів, осіб із особливими потребами та всіх зацікавлених. Більшість заходів заплановано проводити в бібліотеці. Туди ж закуплять за кошти ЄС – а це близько 10 тисяч євро – комп’ютерну та іншу техніку. Розрахована реалізація проекту на перше півріччя цього року. Уся інформація та анонсування акцій – на сторінці «Сокоти свій ВАРОШ» у Фейсбук за 
посиланням https://www.facebook.com/SokotySviyVarosh/. Зокрема, там уже розміщено афішу на січень. 
     Після прес-конференції провели гру «Переселенська блуканина» – сформовану на досвіді понад 1,6 мільйона людей, із чим їм доводиться стикатися при вирішенні питань після вимушеного виїзду з рідних домівок через агресію на сході України.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Працюємо з дітьми і для дітей.

       Напрям психосоціальної підтримки став ближчим до користувачів нашої бібліотеки півтора року тому.   Адже емоційне здоров’я , так сам...